×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Tirgotāju asociācija: Veikals nav naudas maiņas punkts (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) apsveic pircējus ar eiro ienākšanu Latvijā. Eiro ienācis arī veikala kasē. Jau šodien norēķinoties veikalos, ēstuvēs un citos nozares objektos atlikumā saņemat pirmās Latvijas eiro monētas. Ne pārdevēji, ne pircēji vēl nav pieraduši pie jaunajām eiro banknotēm un eiro centu monētām, tāpēc norēķini kasē notiek lēnāk nekā parasti. Domājam, ka dubultās aprites periodā visi pieradīs pie eiro banknotēm un sīknaudas un norēķinu ātrums, apkalpojot pircējus, atgriezīsies ierastajā tempā.

Vienlaikus LTA atgādina – veikals nav naudas maiņas punkts, un tirgotājs ir tiesīgs (ja viņam nav pietiekoši daudz eiro atlikuma izdošanai no lielākām latu banknotēm) vispirms naudu samainīt, tad izdot atlikumu no mazākās banknotes. Lūgums pircējiem būt saprotošiem un neradīt nevajadzīgas konfliktsituācijas, cenšoties veikalam uzspiest banku funkcijas.

Ceram, ka rīt banku iestādes un Latvijas pasta nodaļas palīdzēs iedzīvotājiem samainīt latus pret eiro. Tad arī tirgotājam iespējams būs iespēja nodot šodien iekasētos latos. Vidēji katrs veikals dienā iekasē ap 200 kg monētu (aptuveni 70 litru tilpums).

Aicinām arī valsts iestādes un ierindas kontrolētājus būt korektiem un “nepieliet eļļu ugunī” – no katras mazākās sūdzības neizpūst valsts mēroga “krimināllietu”. Valsts ierēdņiem, kurus uztur arī tirgotāju maksātie nodokļi, vajadzētu nomierināt cilvēkus un palīdzēt mūsu valstij laipni iekļauties eiro pasaulē.

 

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Beidzot tiek aizstāvēti arī pārdevēji!!!!!

  2. Nez no kurienes cilvēkiem ir tik daudz skaidras naudas ?
    tas tak ir krimināli – nelegāli

  3. …kas cilvēkam makā,ar to arī maksās,ne jau jūs diktēsiet noteikumus!

Draugiem Facebook Twitter Google+