Ekonomika
Bizness

Elektrības tirgotāju nomainījušas vien 0,5% mājsaimniecību 16

Foto – Shutterstock

Lēmumu par elektroenerģijas tirgotāja maiņu ir pieņēmušas 4069 jeb 0,5% mājsaimniecību, informēja AS “Sadales tīkli”.

Kā zināms, elektrību mājsaimniecībām no 2015. gada 1. janvāra tirgo AS “Latvenergo”, SIA “Baltcom TV”, SIA “220 enerģija” un SIA “Win Baltic”. “Baltcom TV” un “220 enerģija” elektrību pēc 1. janvāra katra tirgos ap 2000 klientu, turpretī “Latvenergo” un “Win Baltic” parakstīto līgumu skaits nav zināms.

“Sadales tīkli” ir apkopojis datus par tirgotāju maiņu līdz šā gada 15. decembrim. Dati par katra tirgotāja klientu struktūru un klientu izvēlēto tirgotāja piedāvājumu ir pieejami tikai pašiem tirgotājiem. Taču ir zināms, ka līdz 15. decembrim lēmumu par tirgotāja maiņu ir pieņēmušas 4069 jeb 0,5% mājsaimniecību.

Elektrības tirgus atvēršanas procesu un iedzīvotāju aktivitāti “Sadales tīkli” salīdzina ar reiz jau pieredzētu izvēles situāciju – Latvijas telekomunikāciju nozari 2006. gadā, kad iedzīvotājiem tika nodrošināta iespēja mainīt mobilo sakaru operatoru, saglabājot telefona numuru. Pirmo trīs mēnešu laikā mobilo operatoru mainīja 0,5% no aptuveni 1,8 miljoniem šo sakaru lietotāju, absolūtos skaitļos – ap 3300 klientu mēnesī jeb 10 000 trīs mēnešu periodā.

Nākamais piemērs ir 2007. gads, kad tika atvērts elektrības tirgus juridiskām personām. To aktivitāte bija ievērojami zemāka nekā fizisko personu aktivitāte patlaban, kad tiek atvērts elektrības tirgus mājsaimniecībām. 2013. gadā elektrību brīvajā tirgū pirka jau 24 833 juridiskie klienti. Līdz ar to bažas par konkurences trūkumu brīvajā elektroenerģijas tirgū nav piepildījušās – šobrīd elektrību brīvajā tirgū aktīvi tirgo 12 tirgotāji, no kuriem četri apkalpo tieši mājsaimniecības.

Līdz ar to “Sadales tīkli” prognozē, ka 2015. gadā elektrības tirgotāju varētu nomainīt vismaz 6% mājsaimniecību.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv