Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
6. janvāris, 2015
Drukāt

Elektrības tirgotāju nomainījušas vien 0,5% mājsaimniecību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lēmumu par elektroenerģijas tirgotāja maiņu ir pieņēmušas 4069 jeb 0,5% mājsaimniecību, informēja AS “Sadales tīkli”.

Kā zināms, elektrību mājsaimniecībām no 2015. gada 1. janvāra tirgo AS “Latvenergo”, SIA “Baltcom TV”, SIA “220 enerģija” un SIA “Win Baltic”. “Baltcom TV” un “220 enerģija” elektrību pēc 1. janvāra katra tirgos ap 2000 klientu, turpretī “Latvenergo” un “Win Baltic” parakstīto līgumu skaits nav zināms.

“Sadales tīkli” ir apkopojis datus par tirgotāju maiņu līdz šā gada 15. decembrim. Dati par katra tirgotāja klientu struktūru un klientu izvēlēto tirgotāja piedāvājumu ir pieejami tikai pašiem tirgotājiem. Taču ir zināms, ka līdz 15. decembrim lēmumu par tirgotāja maiņu ir pieņēmušas 4069 jeb 0,5% mājsaimniecību.

Elektrības tirgus atvēršanas procesu un iedzīvotāju aktivitāti “Sadales tīkli” salīdzina ar reiz jau pieredzētu izvēles situāciju – Latvijas telekomunikāciju nozari 2006. gadā, kad iedzīvotājiem tika nodrošināta iespēja mainīt mobilo sakaru operatoru, saglabājot telefona numuru. Pirmo trīs mēnešu laikā mobilo operatoru mainīja 0,5% no aptuveni 1,8 miljoniem šo sakaru lietotāju, absolūtos skaitļos – ap 3300 klientu mēnesī jeb 10 000 trīs mēnešu periodā.

Nākamais piemērs ir 2007. gads, kad tika atvērts elektrības tirgus juridiskām personām. To aktivitāte bija ievērojami zemāka nekā fizisko personu aktivitāte patlaban, kad tiek atvērts elektrības tirgus mājsaimniecībām. 2013. gadā elektrību brīvajā tirgū pirka jau 24 833 juridiskie klienti. Līdz ar to bažas par konkurences trūkumu brīvajā elektroenerģijas tirgū nav piepildījušās – šobrīd elektrību brīvajā tirgū aktīvi tirgo 12 tirgotāji, no kuriem četri apkalpo tieši mājsaimniecības.

Līdz ar to “Sadales tīkli” prognozē, ka 2015. gadā elektrības tirgotāju varētu nomainīt vismaz 6% mājsaimniecību.

elektribas_izmainas_8

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kāds Šķēles vējdzirnavas balstošs ”tirgus” – ja viens ražo un viena drāts un viens kontakts, kur tirgus un kāpēc tam vienam jāiepērk elektrība pa māķoņcenuno veikliem vīriņiem? Paldies kaut kur Vienotības dzīlēs esošajiem kampariem un zaķiem…p

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+