Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
5. maijs, 2016
Drukāt

Tirgū ir parādījušās pirmās vietējās zemenes (10)

zemenes_leta2

Rīgas centrāltirgū ceturtdien parādījušās pirmās Latvijā audzētās zemenes, kas ir apmēram nedēļu ātrāk nekā pērn, pastāstīja Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” (RCT) projektu vadītājs Mārketinga un komunikāciju daļā Ivars Jakovels.

Pēc viņa teiktā, Talsu pusē augušu zemeņu cena šobrīd ir 15 eiro par kilogramu. Turpretī zemenes, kas iepakotas 200 gramu kārbiņās, maksā trīs eiro gabalā. Zemeņu audzētājs Ēriks Harlamovs ogu cenas ir saglabājis pagājušā gada līmenī.

Arī pērn pirmās zemenes Centrāltirgū maksāja 15 eiro kilogramā.

RCT ir dibināts 1930.gadā, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada. RCT ietilpst centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Latvijas nesen no Polijas☺

 2. Ari vel neticu, ka ir jau vietejas. Jo pazinas audze un sola,kad ja laiks saglabasies saulains un silts tad busot tik pec 2ned. Ari audze siltumnicas.

 3. “Zemenes, kas iepakotas … kārbiņās, maksā trīs eiro gabalā”. Gramatiski “pareizi” uzrakstīts, ka zemene maksā trīs eiro gabalā, turpretī par kārbiņu ar 200 g zemenēm nekas nav uzrakstīts.

 4. Ja jau nebutu kas perk tad jau netirgotu pa tadu cenu, parejiem iesaku gaidit velak kadu bus pusotra euro kg

 5. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Smiekliigi. Latvijas veiksmess staasts, ja Latvijaa ir pirceeji kuri gatavi maksaat taadu cenu par zemeneem. Par laimi pie mums, Rietumeiropaa, taadu idiotu nav. Mums sava nauda ir jaanopelna, un neviens, arii miljonaars (teiksim, vinja personiskais pavaars) taadu naudu par zemeneem nemaksaas.

 6. Ak, tauta, kā tu krāpta tieci..

 7. jocīgie cilvēki 15 eiro kg. Kaut kāds sviests!!!!

 8. Tik lėtas? Nu neticäs kaut kä.

 9. Tās ir zemenes migrantes,jo Latvijā uz šobrīdi varētu būt ienāku”as tikai puķupodos audzētas

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+