×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. decembris, 2017
Drukāt

Tirgus nolaists līdz kliņķim (9)

6. Nesakopa, jo nebija naudas

6no6
Foto - Marta OplucāneFoto - Marta Oplucāne

Āgenskalna tirgus būtu iecienīta iepirkšanās vieta Pārdaugavas iedzīvotājiem. Ja vien laicīgi būtu sakopts un izremontēts.

Āgenskalna tirgus ir vecākais un plašākais Pārdaugavas tirgus, kas atklāts 1925. gadā. Akciju sabiedrība “Rīgas Centrāltirgus” (RCT), kura filiāle ir arī Āgenskalna tirgus, simtprocentīgi pieder Rīgas domei.

“Loģiski, ka rekonstrukcija ir nepieciešama. Šis būs laikietilpīgs process, apjoms ir liels, un remontam tiks ieguldīta nopietna naudas summa. Situāciju sarežģī tas, ka ēka ir vēsturiskais piemineklis un tās arhitektūra ir ļoti specifiska. Ar nomniekiem līgumi spēkā līdz šā gada beigām, tādēļ likumsakarīgi ir tas, ka no jaunā gada tirgus tiks slēgts. Visiem darbiniekiem esam piedāvājuši pāriet strādāt uz Centrāltirgu. Arī nomniekiem piedāvājam nomas atlaides lielajā tirgū. Tas, ko vēlos īpaši izcelt un pasvītrot – mums nav citu plānu, šī ēka tiks izremontēta un atkal atvērts Āgenskalna tirgus,” sola Aleksandrs Šuņins.

Uz jautājumu, kādēļ tirgus remonta jautājums tik ilgi novilcināts, 28. novembra Rīgas domes komitejas ārkārtas sēdē, RCT pārstāvji norādīja, ka viņiem finansējuma pietiekamā apmērā neesot. Tas vairākkārt lūgts gan Rīgas domes Īpašumu departamentam, gan būvuzraudzības iestādēm, taču pārsvarā saņemtas atbildes, ka “nauda tiks meklēta”.

 1. Nolaists līdz kliņķim
 2. Uz Centrāltirgu strādāt neies
 3. Īpašnieki vainīgi, kādēļ apgrozījums tik slikts
 4. Cer, ka tirgu atvērs jau februārī
 5. Remonts nepieciešams arī Vidzemes tirgū
 6. Nesakopa, jo nebija naudas

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “Par visu padomāts”

 2. Var jau cerēt, ka brauks Mārupieši un citi no tālākām vietām, bet patiesība ir tāda, ka maksātspējīgs klients brauc ar mašīnu un pie Āgenskalna tirgus normāli noparkoties nav iespējams. Tas arī viss. Šāda tirgus ikdienas klients ir apkārtnē dzīvojošie iedzīvotāji – mājsaimnieces, pensionāri un jaunās māmiņas ar ratiem, kas netiek iekšā parastajos veikalos un savieno iepirkšanos ar bērnu izstaidzināšanu. Ja tiek aizvērtas lielās durvis un ar ratiem vairs netiek iekšā, tad skaidrs, ka pircēju plūsma samazinās.

 3. Zivju paviljonā atvērta tirdzniecības nodaļa Rīdzinieka samogons

 4. Jāņem nost tas Ušakovs!

 5. Jā,lasot tirgus vadītāja komentāru,nu tik jauks ,rūpīgs cilvēks,da bleķis viss tas ir,ar nenormālām cenām par tirdzniecības vietām plānoti tika izēsti tirgotāji,viss te ir skaidrs kārtējā shēma,kādam vajag ēku un zemi,un visi tie ēkas sliktie stāvokļi ir bleķis ,ja būtu vēlēšanās līst dziļāk,šo shēmu varētu atritināt,bet viss ir nomāksāts un sakārtots ,šai valstī ,galvenais ,lai papīri kārtībā

 6. tirgus jau var teikt desmitiem gadu ir uz izmiršanas robežas. piedavajums niecigs, pirceju maz- atiecigi ienākumi niecigi, naudas par ko uzturet nav ….. tās ir muļķibas ka nu kāds no mārupes vai vel kurienes tagad brauks iepirkties. ja viš brauks uz tirgu tad brauks uz centrāltirgu kur piedavajums ir nesalidzināmi lielāks.

 7. Ja kaut ko grib prihvatizēt – no sākuma nolaiž līdz sabrukuma sākumam. Tas pats , kas ar Straupes pili – nu izlaidīs caur pagastu – tas ”nespēs” uzturēt un brīvas rokas – redz ”nesanāca”- tas uzturēs labāk…

 8. Bet es gribu iet uz tirgu katru dienu! Tas visiem būtu izdevīgi – gan pircējioem, gan pārdevējiem. Kaut kas cits tur visam tam apakšā…

 9. Tā žurnāliste prātu izkūkojusi !! Uz tirgu vajag iet sestdienās , pārējās dienās uz lielveikaliem ! Sestdienās, kad parasti ejam – visas vietas aizņemtas un pārtikas izvēle milzīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+