Ekonomika
Bizness

Tirgus sastingst gaidās. Četrus mēnešus vērtēs “Bites”un “Baltcom”apvienošanu.0

Foto: Ieva Lūka/Zane Bitere/LETA; Kolāža: La.lv

Konkurences padome sākusi tirgus konsultācijas par mobilo sakaru operatora “Bite Latvija” un telekomunikācijas uzņēmuma “Baltcom” apvienošanos, aģentūrai LETA pastāstīja Konkurences padomes komunikācijas speciāliste Zane Gorškova.

Atbilstoši likumā noteiktajam, abu uzņēmumu apvienošanās vērtēšanai paredzēts laiks līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Konkurenti seko līdzi

Telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” pārstāve Lāsma Trofimova aģentūrai LETA pastāstīja, ka “Tet” savu iespēju robežās sagatavos Konkurences padomes lūgto vērtējumu par “Bite Latvija” iecerētā “Baltcom” iegādes darījuma ietekmi uz konkurenci un atbilstošu informāciju par ietekmētajiem tirgiem. No komentāriem par atbildes saturu kompānijā atturas.

Zviedrijas telekomunikāciju kompānijas “Telia Company” preses dienests norādīja, ka “Telia Company” seko līdzi norisēm saistībā ar ierosināto “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošanos.

“”Telia Company tic, ka Konkurences padome apsver un izvērtē visus būtiskos sadarbības aspektus un to iespējamo ietekmi uz telekomunikāciju tirgu,” pauda kompānijas preses dienests.

Savukārt mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilais telefons” preses sekretāre Elīna Lidere atzīmēja, ka “Latvijas mobilais telefons” nav vērsies Konkurences padomē šajā jautājumā.

LETA jau ziņoja, ka “Bite Latvija” parakstījis pirkuma līgumu par “Baltcom” iegādi, taču darījuma noslēgšanai nepieciešama Konkurences padomes atļauja. “Bite Latvija” vadītājs Kaspars Buls sacīja, ka līdz atļaujas saņemšanai abi uzņēmumi darbosies neatkarīgi. Darījuma summa ir konfidenciāla.

Konkurences padome vērtē apvienošanās ziņojumu par darījumu.

Konkurences padome iepriekš atļāva “Bites” un mediju uzņēmumu “MTG Broadcasting” grupas (tagad “All Media Baltic”) apvienošanos Latvijā, nosakot, ka kompānijai ir jānodrošina, ka ne apvienotā uzņēmuma, ne ar to saistīto uzņēmumu pārstāvji nepiedalās “Baltcom” pārvaldes institūcijās un neiesaistās “Baltcom” stratēģisku, taktisku un operacionālu lēmumu pieņemšanā.

Uzziņa:

“Bite Latvija” 2018.gadā strādāja ar 99,978 miljonu eiro apgrozījumu un 14,964 miljonu eiro peļņu. “Bite Latvija” reģistrēta 2005.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 99,085 miljoni eiro. “Bite Latvija” vienīgā īpašniece ir “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums.

Savukārt “Baltcom” pagājušajā gadā strādāja ar 17,099 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi saruka par 48,6% un bija 1,914 miljoni eiro. “Baltcom” reģistrēta 1991.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 33,011 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Luksemburgā reģistrētais uzņēmums “Rpax One S.A.”. Līdz šim “Bite” kontrolēja 28,5% no “Rpax One S.A.” kapitāla, bet vairākuma akcionāri bija kompānijas “Ardian” un “Resource Partners”.

“All Media Latvia” pērn strādāja ar 18,617 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga 2,1 reizi un bija 2,87 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir “Bite Lietuva”.

Kā tas viss sākās

Saistītie raksti

2017.gada 18.oktobrī tika noslēgts darījums, kura rezultātā starptautisks aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums “Providence Equity Partners” iegādājās Zviedrijas mediju grupas “MTG” biznesu Baltijā. Jauniegādāto uzņēmumu grupa Latvijā turpina strādāt ar nosaukumu “All Media Baltics” un nodrošina televīzijas kanālu TV3, LNT, TV6, “Kanāls 2”, radio “Star FM”, video portāla “TVPlay”, ziņu un izklaides portāla “Skaties.lv”, “TV Play Baltics” satelīttelevīzijas un “SmartAD” darbību Baltijas valstīs.

Uzņēmumam “Bite Latvija” pilnībā pieder arī datu pārraides pakalpojumu nodrošinātājs “Latnet”, kas pērn strādāja ar apgrozījuma pieaugumu par 55% līdz sešiem miljoniem eiro un peļņas pieaugumu par 5% līdz 289 021 eiro.

LA.lv