×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Tīrs jau Lielās talkas priekšvakarā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Piektdien, jau dienu pirms Latvijas Lielās talkas, ikgadējā pavasara dzelzceļa līnijām un stacijām piegulošo teritoriju sakopšanas talkā rosījās Valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” (“LDZ”) kolektīvs. No rīta pie “LDZ” ģenerāldirekcijas ēkas, skanot uzmundrinošai mūzikai, smejot un pacilātā garastāvoklī čalojot, pulcējās uzņēmuma darbinieki.


“”Latvijas dzelzceļš” vienmēr rūpējies par apkārtējo vidi. Līdz ar dzelzceļa rašanos radās arī dzelzceļnieku talka, un mums šī tradīcija jāturpina,” uzrunājot savus kolēģus pirms darbu sākuma, piektdien sacīja “LDZ” prezidents Uģis Magonis. Viņš arī pauda, ka “LDZ” talka ir Spodrības mēneša noslēgums, kad sakopšanas darbi, kas periodiski tiekot veikti augu gadu, notiek īpaši koncentrēti, iesaistot arī biroja darbiniekus. Dzelzceļa talka apzināti tiekot organizēta dienu pirms Latvijas Lielās talkas, lai visi, kas pastrādājuši darba kolektīvā, nākamajā dienā varētu sakopt savu sētu un talkot kopā ar tuviniekiem un draugiem.

Dzelzceļa tehniskās inspekcijas darbinieki kolektīvi apsprieda, ka vislielākais gandarījums pēc talkas ir braukt ar vilcienu un vērot, cik viss tīrs, īpaši tāpēc, ka ikdienā sanākot redzēt, cik lielu nekārtību aiz sevis atstāj vilcienu pasažieri. Viņi arī jokodami priecājās, ka sestdien, kad daudz kur pie sakopšanas darbiem tikai ķersies, gar dzelzceļu viss jau būšot tīrs un kārtīgs.

“LDZ” jau gadiem ir arī Dziesmu svētku lieldraugs. Piektdien pirms došanās talkot uzņēmuma darbinieki, diriģenta Inta Teterovska vadībā vienojoties kopējā dziesmā “Kur tu teci, bānīti mans?”, iedziedāja “LDZ” Dziesmu svētku logo.

Datorprogramma ar īpaša algoritma palīdzību, balstoties uz “LDZ” kolektīva dziedājumu, izveidoja unikālu “LDZ” Dziesmu svētku logotipu, kas, pēc uzņēmuma pārstāvja Māra Ozola domām, zīmīgā kārtā izdevies ļoti līdzīgs vilciena ritenim.

Pirms “LDZ” Dziesmu svētku logo iedziedāšanas diriģents Ints Teterovskis “LDZ” darbinieku korim novadīja arī nelielu, uzjautrinošu rīta rosmi. “LDZ” juriste Dace Vītoliņa un kancelejas vadītāja Ligita Rudzīte stāsta, ka noskaņojums pirms talkas esot lielisks sevišķi tāpēc, ka ikdienā sanākot strādāt birojā, sēdus. “Izkustēšanās svaigā gaisā, kopā būšana ar kolēģiem un vēl arī vides sakārtošana – tas ir lielisks izrāviens no ikdienas,” teic L. Rudzīte. “Arī kopīga uzdziedāšana bija kā dopings. Ja kāds atnāca samiegojies, tad jautrā dziedāšana kopā ar harismātisko Intu Teterovski, manuprāt, iedvesmoja un uzmundrināja visus,” papildina D. Vītoliņa.

Uzņēmuma vadība jau tradicionāli “LDZ” talkas dienā stādīja kociņus. Šoreiz pie “LDZ” centrālās ēkas tika iedēstīti četri divirbuļu vilkābeļu stādi. Pēcāk, spītējot nelielajam pavasara lietum, “LDZ” pārstāvji cimdos un maisiem rokās devās sakopt dzelzceļa staciju un līniju apkārtni.

“LDZ” Nekustamā īpašuma direkcija šogad bija devusi norādījumus, kuros dzelzceļa posmos vai stacijās apzaļumošanas un atkritumu savākšanas darbi nepieciešami visvairāk, piemēram, Imantas, Zolitūdes, Šķirotavas un Torņakalna stacijā un to apkaimē.

“LDZ” ārējo sakaru un mārketinga nodaļu darbinieki vāca atkritumus posmā no Zolitūdes līdz Imantas stacijai un konstatēja, ka, visticamāk, daudzos atkritumus vilcienu pasažieri metuši laukā pa vagonu logiem. Darbinieki pat izveidoja savu atkritumu vākšanas kārtību – daži lasīja izmētātās pudeles, citi papīrus, vēl citi stiklus. Talkojot kolēģi pārsprieda atkritumu un vides piesārņotības problēmu un, tā kā ik pa brīdim nedaudz uzlīņāja, viens otru uzmundrināja, sakot, ka sinoptiķi sestdienā solot daudz pamatīgas lietusgāzes.

Materiāls tapis sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+