×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Titulu “Visdrošākā klase – 2014” iegūst komanda no Inčukalna pamatskolas

Dross

Konkursā “Esi drošs – neesi pārdrošs” sīvā konkurencē uzvarējusi komanda no Inčukalna pamatskolas “Mēs – glābējinči!”, iegūstot galveno balvu – “Līvu akvaparka” apmeklējumu četrām personām katram komandas dalībniekam, informē Iekšlietu ministrijā (IeM).

2.vietu konkursā izcīnīja komanda “Glābēji 008” no Aglonas vidusskolas, bet 3.vietu – komanda “The Crew of Mārupe” no Mārupes vidusskolas. Kopumā finālā piedalījās desmit Latvijas skolu 7.-8.klašu komandas, kuras bija izturējušas pārbaudījumus iepriekšējās konkursa atlases kārtās.

Finālā skolēni “Līvu akvaparka” teritorijā pildīja praktiskus uzdevumus, demonstrējot prasmi, kā rīkoties dažādās situācijās, kas saistītas ar drošību. Piemēram, skolēni sniedza palīdzību slīkstošam cilvēkam, rādot, kādus priekšmetus var izmantot glābšanai ūdenī, kā arī, ko darīt ar bezsamaņā esošu cilvēku, kurš izvilkts no ūdens.

Skolēniem bija jādemonstrē arī prasme sniegt pirmo neatliekamo palīdzību, kā arī praktiskās iemaņas, atbilstoši satiksmes drošības noteikumiem aprīkojot velosipēdu. Tāpat skolēni pildīja uzdevumus vairākās vides spēlēs, kas saistītas ar dabasgāzi un drošu tās lietošanu, kā arī Valsts policijas pārziņā esošajiem jautājumiem.

Vēl konkursā piedalījās šādas komandas: “Seši mazi bundzinieki” (Engures vidusskola), “Šokolādes cepumi” (Baldones vidusskola), “Vairogs” (Liepupes vidusskola), “Drošie drošinātāji” (Babītes vidusskola), “A-Komanda” (Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskola), “No name”  (Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola) un “Sējieši” (Sējas pamatskola).

Ar konkursa finālu ir noslēdzies projekts “Esi drošs – neesi pārdrošs 2014”, kas ilga no šā gada janvāra līdz jūnijam.

Projekta mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas situācijās. Projekts veiksmīgi īstenots arī 2012.un 2013.gadā.

Projektu organizē IeM sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, “Līvu akvaparku” un AS “Latvijas Gāze”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+