×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

TM darbā saskata “bīstamas tendences”, ministram Rasnačam varētu izteikt neuzticību (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministrijas (TM) darbā ir manāmas bīstamas tendences, pirmdien sacīja domubiedru grupas “Cenzūrai Nē!” pārstāvis, “Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Šlāpins ir aicinājis tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču atkāpties no amata. Resursu centra sievietēm “Marta” direktore Iluta Lāce pirmdien norādīja, ka organizācija šo iniciatīvu atbalsta.

Pēc Šlāpina vārdiem, ministrijas darbā ir manāmas bīstamas tendences, uz ko norāda, ka Stambulas konvencijas analīzes pētījums. Tajā viņš saskata “analfabētismu, loģikas likumu neievērošanu un Satversmes teksta sagrozīšanu un interpretāciju”.

Jau ziņots, ka TM ir sagatavojusi informatīvu ziņojumu par Stambulas konvenciju, secinot, ka Latvijai to nevajadzētu parakstīt. Izvērtējumu ārpakalpojumā veica Ingas Kačevskas birojs.

Ministrs izklāsta, ka Stambulas konvencija ir pirmais starptautiskais līgums, kurā ietverta “gender” definīcija sociālās teorijas izpratnē. “Konvencija uzliek valstīm pienākumu atteikties no diskriminācijas ne tikai uz dzimuma pamata, bet arī uz “gender” jeb dzimtes pamata. Lai šo nediskriminācijas principu ievērotu, Latvijai agri vai vēlu būs nepieciešams sākt interpretēt Satversmes 110.pantu, kā arī CL 35.panta otro daļu “gender” sociālās teorijas gaismā. Tas nozīmē viendzimuma laulību atļaušanu, pat nemainot Satversmes 110.panta 1.teikuma redakciju,” tostarp pauž ministrs.

Iepriekš Labklājības ministrija prognozēja, ka Latvija Stambulas konvenciju varētu parakstīt 2016.gadā, bet to ratificēt 2018.gadā. Ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) to uzskata par nozīmīgu instrumentu cīņā pret vardarbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Nožēlojami, ka Valsts prezidents Vējonis un Ministru prezidents Kučinskis bezatbildīgi un brutāli iestājas pret veselo saprātu. Protams, vienkāršāk ir nelasot un neanalizējot parakstīt jebkuru papīru, kuru zem deguna pabāž Brisele, bet Stambulas konvencija ir politiski juridisks dokuments (pie tam, vairāk tieši agresīvi politisks!) ar iespējamām tālejošām bīstamām sekām, un tāpēc TM pilnīgi pamatoti atteicās to pieņemt bez izvērtēšanas un vēl jo vairāk pēc izvērtējuma saņemšanas. Kučinska apgalvojums, ka visas nelabvēlīgās sekas varēs novērst ar atsauci uz Satversmi, ir, maigi sakot, bērnišķīgs. Briselē neviens mūsu Satversmi nelasīs un galvā neņems.

  Par pašu konvencijas būtību un tās izvērtējumu atļaušos citēt Andra Pudāna teikto:

  „Labs, pamatots, vispārējā veselīgā loģikā un juridiskās niansēs dziļi izsvērts darbs.
  Kāds šo reto reizi ir uztvēris valsts pasūtījumu nopietni un pielicis visas pūles, lai stātos pretī muļķībai, kas pārņēmusi pasauli un diemžēl nu jau arī Latviju.

  Juridiskajā slēdzienā norādīts, ka Stambulas konvencija vēlas izskaust vardarbību pret sievietēm, apriori pieņemot, ka visi vīrieši ir uzbrucēji un visas sievietes – upuri. Lai arī konvencija ieturēta skandināviskā feminisma garā, uzsverot dzimumu vienlīdzību, konvencijas sastādītāji nav ne pētījuši, ne aizdomājušies, ka vienlīdzīgās būtnes var vērst savu agresiju abos virzienos.

  Varbūt tas ir tādēļ, ka, ja to nosauktu, teiksim, par “vardarbības pret cilvēkiem novēršanas” konvenciju, skaudri atklātos autoru šizofrēniskais domu gājiens. Latvijas juristi nepārprotami norāda, ka cēlā sieviešu sargāšanas ideja Stambulas konvencijā ir vien neveikla izkārtne, aiz kuras ieslēpts pavisam kaut kas cits, daudz pretdabiskāks par vardarbību, kas diemžēl, gribam to mēs vai nē, ir iekodēta cilvēces gēnos.

  Proti, konvencija “plūstoši” pāriet no sievietēm uz jauna sociāla dzimuma “gender” radīšanu, ar kura palīdzību tās mīklainā kārtā tiks “pasargātas”. Bērniem būs tiesības izvēlēties savu dzimumu, neatkarīgi no tā, kāds ir to fizioloģiskais dzimums (!!!)

  Varbūt šī ir tā vieta, kur soctīklu zviedzējiem būtu jāaizrijas savos smieklos un jāaizdomājas, kur tieši slēpjas jautrības avots? Vai tajā, ka parakstot šo konvenciju, arī pie mums, līdzīgi kā Zviedrijā, skolās tiks ieviestas tualetes un garderobes “vidējam”, jeb “hen” dzimumam? Tur dosies liberālo smējēju bērni, kuri vēl nebūs pieņēmuši lēmumu, vai vēlas būt zēns, vai meitene.

  Vai, varbūt, uzjautrinoši kādam šķiet tas, ka Kārlītim šo “gender” teoriju oficiāli borēs skolā un viņš jebkurā mirklī varēs pateikt, ka grib būt Veronika, bet vecākiem nebūs nekādu tiesību pret to iebilst?

  Dienas beigās sanāk, ka šie ir tie pretpasākumi sieviešu sišanai. Neiedomājami loģiski. Bravo! Nekad nebiju aizdomājies. Mazās sievietes, lai nākotnē netaptu sistas, jau pirmajā klasē varēs paziņot, ka izaugs par rugājiem noaugušiem tēviņiem. Tikai pamēģini tādai ko nodarīt!

  Nu riktīgi šahisti to konvenciju uzcepuši.

  Parokoties dziļāk, juristi noskaidrojuši, ka konvencijas 12. pantā par “viegli ievainojamām” personām, kas pakļautas vardarbībai, tiek definētas tikai sievietes stāvoklī vai ar maziem bērniem, geji, lezbietes, biseksuāļi, transpersonas, HIV inficētie un bezpajumtnieki.

  Šeit jājautā, kāds sakars transpersonām un bomāriem ar sieviešu aizsardzību pret vardarbību? Pareizi – nekāds. Vēl jo vairāk, izrādās, sievieti, kurai nav mazu bērnu vai kura nav bomzene, nav slima ar HIV, vai nav ar biseksuālām nosliecēm, šī konvencija nemaz nesteidz pasargāt. Tai pat laikā vīrieti geju, kurš sociāli jūtās kā sieviete, Stambulas konvencija aizsargās. Lieliski!”

 2. Vai liberasts šlapins ir kāda autoritāte? Vai kādu interesē viņa viedoklis?

 3. Ja neko nevar panākt, tad krāsainie liekēži lien pa sētas durvīm. Kas mums problēmu trūkst? Bēgļi, labklājība, tautas pastāvēšana. Tagad mums uzspiež “vissvarīgāko” un “neatliekamāko ” lietu – GENDER. Uzskatu, ka šis jautājums nav steidzams, un jāliek uz tautas nobalsošanu kaut kad kopā ar Saeimas vēlēšanām. Citādi visādi “pārgudrie”, bez tautas vairākuma atbalsta grib panākt Satversmes grozījumus, jo parakstot un ratificējot konvenciju faktiski tiek grozīta Satversme. AR KĀDĀM TIESĪBĀM daži iztapoņas, zīmuļi un plebeji grib lemt visas tautas vārdā?

 4. Rasnačs, ne kripatu nav labāks par Putinu! Vai dieniņ, atļausim geju laulības un latvieši izmirs, jo nebūs tradicionālās ģimenes… Pareizi saprotu? Un kāda starpība, ka geji precās, ja valstī tādu kā Rasnačs pa pilnam, apbērno vienu, tad otru, utt…Vai tā ir tradicionāla ģimene un vērtības, uz kuru pamata Latvijai plaukt un zelt? Kāda sabiedrība, tāda valdība. Starp citu arī homoseksuāļi ir cilvēki. Un tieslietu ministrs, kuram cilvēktiesības ir svešas, ir norma šajā brīnumzemē. Nožēlojami. Es vairs nesaprotu par ko mans vectēvs cīnījās, kad ar savu dzīvību iestājās par šīs valsts neatkarību, par šo tautu.

 5. Te nu mēs redzam, kā vēsture atkārtojas! Kā tā dēvētā “inteliģence” galīgi neinteliģenti jaucas visur iekšā. Rasnačam ir pilnīga taisnība – LV likumos jau ir ierakstīti panti pret vardarbību. Vardarbība ir vardarbība.
  Vai Šlāpins grib teikt, ka līdz šim Latvijā vardarbība bija legalizēta un atļauta???

 6. Släpins domä , ka viss skaidrs -,,Es,, esmu, käpèc vajadzigs vèl Dievs.

 7. “Satori” - idividuālisma ideoloģijas štābs? Atbildēt

  Ilmār Šlāpin, ja tu aizstāvi vienu no ideoloģijām, tad dari to nepiesedzoties ar filosofiju. Tu, šlāpin, pārstāvi tikai viedokli – neko vairāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+