×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

TM: Krūmiņa drīkst ieņemt valsts kontroliera amatu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kontroles likums nenosaka ierobežojumu, kas liegtu otru reizi amatā apstiprinātam Valsts kontroles padomes loceklim pretendēt uz valsts kontroliera amatu, atzinumā par jaunievēlētās valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas tiesībām ieņemt šo amatu secinājusi Tieslietu ministrija (TM).

TM sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva aģentūrai LETA norādīja, ka TM izvērtējumā konstatējusi, – Valsts kontroles likuma 30.pants paredz vienādas prasības, kas ļauj pretendēt uz valsts kontroliera, Valsts kontroles padomes locekļa un revīzijas departamenta sektora vadītāja amatu.

Tomēr likumā nav noteikti ierobežojumi pretendēt uz valsts kontroliera amatu personai, kura ieņem vai ir ieņēmusi Valsts kontroles padomes locekļa amatu.

Attiecībā uz valsts kontroliera amata pilnvaru laiku Valsts kontroles likuma 26.panta pirmā un trešā daļa nosaka, ka valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem Saeimas Kārtības rullī paredzētajā kārtībā, viena un tā pati persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Kā norāda TM, likumā nav paredzēta valsts kontroliera un Valsts kontroles padomes locekļa amatu termiņa pielīdzināšana.

Krūmiņa 2005.gadā Saeimā apstiprināta un iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un iecelta par Trešā revīzijas departamenta direktori. 2009.gadā Saeima atkārtoti apstiprinājusi Krūmiņu par Valsts kontroles padomes locekli.

Kā secinājusi ministrija, Valsts kontroles likums pilnvarojuma apjomā un amata statusā nošķir valsts kontrolieri no pārējām Valsts kontroles amatpersonām, tajā skaitā Valsts kontroles padomes locekļiem, līdz ar to pašreiz spēkā esošais Valsts kontroles likums neparedz pilnvarojumā vienlīdzīgu valsts kontrolieru institūciju, kas ļautu Valsts kontroles padomes locekļu amata termiņu pielīdzināt valsts kontroliera amata termiņam.

Tāpēc TM secina, ka Valsts kontroles likums nenosaka ierobežojumu, kas liegtu otru reizi amatā apstiprinātam Valsts kontroles padomes loceklim pretendēt uz valsts kontroliera amatu.

Kā ziņots, atsevišķi politiķi pauda šaubas, vai Krūmiņas ievēlēšana nebūtu pretrunā ar Valsts kontroles likuma nosacījumiem, jo ar Valsts kontroles likuma 8.pantu valsts kontrolieris ir arī padomes priekšsēdētājs, savukārt Valsts kontroles likuma 27.pants nosaka, ka Valsts kontroles padomes locekļus var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Savukārt Krūmiņai šogad maija vidū beigtos otrais pilnvaru termiņš Valsts kontroles padomē.

Ņemot vērā radušās šaubas, tika lūgts Tieslietu ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja atzinums.

24.janvārī Krūmiņa Saeimas sēdē jau nodeva zvērestu un stājās amatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+