×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

TM rosina nocirst 241 koku, lai paplašinātos

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Tieslietu ministrija (TM) rosina nocirst 241 koku Upes ielā 1A, Rīgā, lai veiktu tur esošās ēkas pārbūvi un teritorijas labiekārtošanu.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas pilsētas būvvaldē, zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir TM. Zemesgabalā tā plāno veikt esošās ēkas pārbūvi, teritorijas labiekārtošanu un kopšanu, tāpēc ierosinājusi nocirst 241 teritorijā esošu koku.

Pamatojoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas 12.decembra lēmumu publiskajai apspriešanai tika nodota 75 kļavu, 33 ošlapu kļavu, 40 parasto liepu, 33 gobu, 32 āra bērzu, astoņu zirgkastaņu, četru Holandes liepu, četru balto robīniju, divu ozolu, divu tūju, divu ošu, divu blīgznu, viena papīra bērza, vienas ievas, vienas sibīrijas ciedrupriedes un viena parastā ceriņa ciršana.

Publiskā apspriešana noslēdzās 10.janvārī un pašreiz Rīgas pilsētas būvvalde apkopo sabiedriskās apspriešanas rezultātus. To apkopošana paredzēta mēneša laikā.

Kā aģentūrai LETA norādīja ministrijā, saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Finanšu ministrija 2016.gadā nodeva nekustamo īpašumu Rīgā, Upes ielā 1A, TM valdījumā. Nekustamais īpašums tika pārņemts ar mērķi attīstīt to tieslietu nozares iestāžu vajadzībām.
Pašlaik šajā īpašumā vienā no ēkām atrodas Valsts tiesu ekspertīžu birojs, bet pārējās ēkas netiek ekspluatētas.

Kā skaidro TM, lai veiktu īpašuma labiekārtošanu, vispirms ir paredzēts sakopt parka teritoriju, kas patlaban ir aizaugusi ar krūmājiem un parka kompozīcijā neparedzētiem kokiem. Parka attīrīšanas projekts ir izstrādāts atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tostarp Ministra kabineta noteikumiem “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”, kā arī saņemts dendrologa atzinums par koku veselības stāvokli un sagatavotas labiekārtojuma skices, norādīja TM.
Pašreiz tiek vērtēta konkrētu koku izciršanas nepieciešamība atbilstoši to veselības stāvoklim, ainaviskajai vērtībai, bojājumiem un citiem objektīviem iemesliem, rezumēja TM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+