×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

TM rosinās noteikt kriminālsodu par huligānismu interneta vidē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Baiba Broka

Tieslietu ministrija (TM) plāno rosināt noteikt sodu par huligānismu interneta vidē, kas ļautu efektīvāk saukt pie kriminālatbildības personas, kuras aicina uz vardarbību un traucē sabiedrisko kārtību interneta vidē.

Pēc iepazīšanās ar TM priekšlikumiem šo jautājumu šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē aktualizēja deputāts Augusts Brigmanis (ZZS), norādot, ka “vairākas revolūcijas pasaulē ir notikušas, izmantojot internetu”.

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) skaidroja – ja internetā veikts pārkāpums ir radījis sabiedrībai bīstamas sekas, tad jābūt iespējai piemērot sodu. Gadījumā, ja kāds uz ielas rupji apsaukā citu, cietušais var saukt policiju, lai reaģētu uz šo situāciju. Līdzīgi nepieciešams šādu sistēmu ieviest attiecībā uz internetu, sacīja Broka.

Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta juriskonsulte Inese Rudzīte norādīja, ka internetā tiek rakstīti ļoti rupji komentāri, kuri nav attiecināmi uz vēršanos pret etnisku vai nacionālu grupu. Internetā parādās arī pret deputātiem vērsti naidīgi, rupji komentāri, par kuriem rakstītāji netiek saukti pie atbildības.

Broka uzsvēra, ka iedzīvotājiem ir iespēja paust savu viedokli un priekšlikumi nav vēršanās pret kādu viedokli, jo cilvēkiem var būt dažādi uzskati.

Deputāts Dzintars Ābiķis (V) norādīja, ka deputātiem ir stipri nervi, bet jauniešus internetā nepieciešams aizsargāt, jo pēdējā laika notikumi rāda, ka nepilngadīgo apvainošana var novest pie viņu pašnāvības.

Krimināllikumā paredzēts ietvert pastiprinātu atbildību arī par huligānismu interneta vidē, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, par TM sagatavotā informatīvā ziņojuma priekšlikumiem norādīts vēstulē komisijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. INTERESANTI, KĀ TIKS DEFINĒTS HULIGĀNISMA JĒDZIENS I-TĀ KĀ TĀDS???

Draugiem Facebook Twitter Google+