×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

TM valsts sekretārs Lazdovskis varētu kļūt par jauno EM valsts sekretāru (1)

lazdovskis

Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis tādā pašā amatā darbu varētu turpināt Ekonomikas ministrijā (EM), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lazdovskis aģentūrai LETA apliecināja, ka “saruna par viņa pārcelšanu esot bijusi pozitīva, bet tālāko lēmumu pieņems valdība”.

Par Lazdovska pārcelšanu EM valsts sekretāra amatā vēl ir jālemj valdības sēdē. Par šo jautājumu esot bijis plānots lemt jau šonedēļ, tomēr tik ātri tas vēl nenotiks.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) šodien pēc valdības sēdes atzina, ka piedāvājis Lazdovskim šo amatu. Viņš esot iepazinis viņu, strādājot valdībā, kā arī iepriekš darbojoties Saeimas tautsaimniecības komisijā. Lazdovskis esot atstājis ļoti kompetenta ierēdņa iespaidu.

Kā piebilda ministrs, valsts pārvaldes specifika esot tāda, ka vērtīgu kadru diemžēl neesot daudz.

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) sacīja, ka pagaidām šis jautājums vēl ir tikai sākuma stadijā, jo viņa ir saņēmusi ziņu par Lazdovska vēlmi kandidēt uz EM valsts sekretāra amatu. Līdz ar to pagaidām nav nedz zināms, kas būs viņa vietā, nedz arī tas, kā notiks Lazdovska pāriešana uz jauno amatu, ja viņš tiks apstiprināts kā piemērotākais kandidāts. “Ja tā ir rotācija, tad jābūt kādam, ar ko rotēt,” pauda ministre.

Viņa uzsvēra, ka nevar ierobežot cilvēka vēlmi pāriet uz citu amatu, kā arī uzskata, ka Lazdovska pāriešana darbā uz EM ir ieguvums profesionālajā ziņā.

Lazdovskis TM valsts sekretāra amatā atrodas no 2008.gada, pirms tam vairāk nekā trīs gadus viņš bija Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektors. Savukārt laikā no 2000.gada līdz 2005.gadam Lazdovskis ieņēma dažādus amatus Lauku atbalsta dienestā, bija arī tā direktora vietnieks.

Jau ziņots, ka EM bijušais valsts sekretārs Juris Pūce pērn novembrī nolēma atkāpties no amata. Toreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka jauns EM valsts sekretārs, visticamāk, tiks meklēts valsts pārvaldē.

Pūce atkāpies pēc tam, kad atsevišķi politiķi saskatījuši interešu konfliktu faktā, ka viņa sieva vada biedrību “Ascendum”, kas dažādiem kultūras, mākslas un izglītības projektiem saņēmusi ziedojumus no būvniekiem. Ekonomikas ministrija pārrauga būvniecības nozari.

Savukārt, kad ekonomikas ministra amatu pameta Artis Kampars (V), plaši izgaismojās Pūces domstarpības ar Pavļutu, kurš amatā stājās 2011.gada 25.oktobrī. Neoficiāli Pavļuta nepatika pret Pūci tika skaidrota ar atšķirīgo skatījumu jautājumos, kas skar enerģētikas tirgus regulējumu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik brinumu sis ierednis sastradaja LAD un VZD ,ka ieradija zemi ar 0,1 precizitati bet zemniekam bija jauzrada 0 ,01 ha precizitati tiesmaksajumiem.Kavalsts sekretars nepilda likuma [Par zemesgramatu atjaunosanas un speka stasanas kartibu] 21/2 pantu “valsti pastav VIENOTA DATORIZETA UZSKAITES SISTEMA nekustamajamipasumamVZD unZemesgramatu rajonu nodalam

Draugiem Facebook Twitter Google+