×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

“Točku” kartē iezīmētas jau 1000 tirdzniecības vietas

Foto - LETAFoto - LETA

Gandrīz divu mēnešu laikā iedzīvotāji policijas interaktīvajā “točku” kartē izdarījuši 1007 atzīmes par dažādām nelegālo akcizēto preču tirdzniecības vietām. Policija novērtē iedzīvotāju aktivitāti un atzīst, ka informācija ir vērtīga, aicinot ikvienu turpināt veiksmīgo sadarbību.

Visvairāk atzīmes šo divu mēnešu laikā izdarītas Rīgas reģionā – 606, savukārt no pārējiem reģioniem visaktīvākie bijuši Latgales un Zemgales iedzīvotāji, attiecīgi veicot 122 un 110 atzīmes. Kurzemē un Vidzemē cilvēki informāciju par nelegālām akcizēto preču tirdzniecības vietām snieguši 89 un 80 reizes, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Lita Juberte.

Policija gan norāda, ka šie skaitļi nav pielīdzināmi nelegālo tirdzniecības vietu skaitam, jo nereti vairāki cilvēki atzīmējuši vienu un to pašu vietu, tāpat ir gadījumi, kad pēc policijas pārbaudēm sniegtā informācija neapstiprinās. Tāpat policija atzīmē, ka lielākajā daļā atzīmēto vietu policija jau strādājusi vairākkārt un tās bijušas zināmas, taču vērtīga ir iedzīvotāju sniegtā detalizētā informācija par konkrēto vietu darbību.

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos policijas paveiktais darbs cīņā ar nelegālo akcizēto preču apriti bijis ļoti apjomīgs un rezultatīvs – lielākā daļa rādītāju, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pagājušajā gadā, ievērojami pieauguši. Kopumā līdz 31.jūlijam policija nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā veikusi 2317 reidus, noformēti 2238 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Administratīvo lietvedību izmeklēšanas gaitā izņemtā alkohola tilpums pieaudzis no 8433 uz 11363 litriem, savukārt naftas produktu tilpums audzis gandrīz divreiz – ja pērn policijas darbinieki bija atsavinājuši 84 699 litrus, tad šogad jau 152 489 litrus. Savukārt nelegālo cigarešu ziņā vērojama līdzīga aina kā pērn – gada septiņos mēnešos atsavināts nedaudz vairāk nekā 1, 64 miljons cigarešu.

Nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā 2012.gadā sākti 377 kriminālprocesi, kas ir par 20 vairāk nekā pērn. Arī kriminālprocesu izmeklēšanā atsavināto nelegālo akcizēto preču ziņā vērojamas pozitīvas tendences. Atsavināto cigarešu skaits pieaudzis vairāk nekā divas reizes – no 5,53 miljoniem uz 12 miljoniem cigarešu. Arī alkohola daudzums ir palielinājies – ja pērn tika atsavināti 28 679 litri, tad šogad jau 49 623 litri. Citādi ir ar kriminālprocesos izņemto naftas produktu daudzumu – tas ir mazinājies no 191 548 litriem uz 70 674 litriem.

LETA jau ziņoja, ka Vasts policija no 21.jūnija iedzīvotājiem piedāvā iespēju savā mājas lapā interaktīvā kartē sniegt informāciju par nelegālā alkohola, cigarešu vai narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Cilvēki var atzīmēt konkrētu vietu kartē, kā arī sniegt papildus informāciju par to.

Tāpat policija uz sadarbību aicina arī pašvaldības, rosinot tās savās mājaslapās ievietot informāciju par interaktīvo “točku” karti un saiti uz to, lai pēc iespējas lielāks cilvēku skaits arī reģionos uzzinātu par šo komunikācijas kanālu un iesaistītos cīņā ar nelegālo akcīzes preču apriti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+