Sports
Citi sporta veidi

Točs noraida piedāvājumus no Brazīlijas un ASV: Jātrenējas, lai nebūtu kā baletdejotājs3


Mārtiņš Pļaviņš (pa kreisi) un Edgars Točs
Mārtiņš Pļaviņš (pa kreisi) un Edgars Točs
foto: LETA

Lieliska vieta un unikāla atmosfēra – Latvijas kauss pludmales volejbolā Doma laukumā bija interesanta pieredze gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem un organizatoriem.

Rīgas pludmales volejbola nedēļas Vecrīgā kulminācija bija Latvijas kauss, kurā astoņu komandu vidū finālā Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pārspēja Aleksandru Samoilovu un šveicieti Mirko Gersonu ar 2-1 (14:21, 21:11, 15:8). Spēlē par trešo vietu Toms Šmēdiņš un Haralds Regža piekāpās baltkrieviem Kavaļenkam un Pjatruškam.

“Fantastiska atmosfēra, pirmajā dienā nebija tik labs laiks, bet tāpat tribīnes pilnas. Nedrīkstējām pievilt līdzjutējus. Naktī vispār izskatījās iespaidīgi, gandrīz kā “Staro Rīga”. Unikālas sajūtas, nekur citur tādā vietā nav spēlēts, lai gan Somijā esmu spēlējis uz peldoša kuģa. Lieliska pieredze arī rīkotājiem,” sajūsmināts bija Točs.

Vēsturiskās ēkas Mārtiņam nedaudz atmiņā atsauca Londonas olimpisko spēļu sacensību norises vietu, kas arī izrādījās laimīga, viņam ar Jāni Šmēdiņu pārsteidzoši izcīnot bronzu. “Doma laukumā spēles vienmēr ir interesantas, jo no visām pusēm ēkas un nav liels vējš, līdz ar to nav tā, ka kāda komanda vispār nevar iesist,” teica Pļaviņš. “Perfekta vieta un ceru, ka līdzīgi turnīri būs arī nākotnē, jo tas tikai palīdzēs pludmales volejbola attīstībai Latvijā. Skatītāju interese bija ļoti liela, vajadzēs lielākas tribīnes.”

Pirmajā setā Gersons servēja kā no lielgabala, tāpat Samoilovs vairākkārt izcēlās blokā un labi uzbruka, izcīnot vieglu uzvaru. Bet nākamajos divos tikpat viegli pārāki bija Pļaviņš ar Toču. “Ļoti reti tādā līmenī var servēt visu spēli. Parasti nogurst vai arī tieši otrādāk – uzspēlē uz otru un viņš atdziest. Tā arī notika, pēc tam ar servi nevienu punktu neizcīnīja,” skaidroja Mārtiņš.

“Pirmajā setā viņi nospēlēja ļoti augstā līmenī. Otrajā pieķērām aizsardzībā un tad sāka domāt, jo sākumā vienkārši gāja un šķaidīja. Bet, kad sākās domāšana, parādījās arī kļūdas,” piebilda Točs. Bija arī jūtams, ka Sašam pāriniekos ir cits spēlētājs, nevis savainotais Jānis Šmēdiņš.

Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs trešdien dosies uz Nīderlandi, kur risināsies pirmais no četriem “King of the court” turnīriem. Arī Edgars saņēmis piedāvājumus no Brazīlijas un ASV volejbolistiem apvienot spēkus uz šiem komercmačiem, tomēr nolēmis palikt mājās, lai pilnveidotu trūkumus pirms olimpiskās kvalifikācijas sākuma: “Jāpieliek fiziski, lai ir izturība un palielinās muskuļu masa, jo tagad varētu dejot baletu vai daiļslidošanā piedalīties.” Pļaviņš un Točs uzaicināti decembrī piedalīties “P1440” līgas mačos ASV, bet atbildi vēl nav devuši.

“Edgars ir fiziski spēcīgs un pāri viņam neviens nesit, līdz ar to parādās aizsardzība, man ir laiks aizskriet pakaļ vai pats nobloķē. Uzbrukumā ceļu uz tīklu, jo viņš visiem pa pirkstiem sit, nevajag domāt. Kad uzceļu tālāk, parādās kļūdiņas,” Mārtiņš skaidroja abu veiksmīgās sezonas pamatu. Pasaules rangā pirms šīs sezonas izveidotais duets atrodas septītajā vietā.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Austrālijā mīl basketbolu un Andreju Lēmani – uz izlases spēli ierodas 52 079 skatītāji!
17 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Talantīgais vārtsargs Šilovs tiek pie NHL līguma
19 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
11 stundas