×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Točs un lejkanna jeb neapturamā papagaiļa runāšana (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Tulpes un lejkanna.

Beidzamajā laikā “Dienas” avīzes komentētājs Sandris Točs ir tas garīgā attīstībā progresējis, tīri lietojams vīrs, kurš visstabilāk turas uz zelta vidusceļa starp uzcītīgu eiroskepticismu un veselīgu nacionālismu. Katrs viņa vulkānizvirdums presē ir apsūdzības raksta protokols neaptēstajām un neapdāvinātajām karikatūrām, kas dēvējas par Latvijas varasvīriem, bet, nesekojot Toča vērtīgajiem norādījumiem, viņi nav nekas vairāk kā Briseles zābaklaižas. Lai šie ļautiņi naktī negulētu kā nosisti, cirpējam pastāvīgi viņi jāplucina kā tītari.

Jaunajam draugam Sandrim paketē ir tikai divas ziņas par valdību. Sliktā un pavisam sliktā. Miermīlīgajiem iedzīvotājiem, kuri spiesti tomēr nest nepanesamo dzīves nastu, pats debesu tētiņš sūtījis svēto, dievbijīgo jaunekli, kurš valstī notiekošo redz tikpat skaidri, kā ieurbies pretējās mājas logā. Vecmeistars Purvītis ar otu un Vilis Lācis ar iepūderētu zoss spalvu neprastu attēlot to Latvijas posta epopeju, ko ar iekšējo redzi, lejkannu un ilgos gados nodilinātu rakstāmo rīku atainojis Sandris Točs.

Viņš glezno laukus vecainēs, izvazātas rūpnīcas, drausmīgo stāvokli, kādā valsti noveduši nemākuļi, kuri cilvēkus piepako ar runām, itin kā pār mums klātos Krievijas maigās varas vatētā sega un visapkārt darbotos Kremļa ietekmes aģenti. Viņa mēle kļūst smaga, sūrojoties, ka netiek dotas maizes kartītes, bezmaksas atspirdzinājuma dzērieni, brīvbiļetes un ka strādniekiem negādā darbu.

Sāpēs par svešumā aizdzītajiem tautiešiem – arī tad mūs sasniedz Toča vārgā balss. Jo tuvāk vēlēšanas, jo Toča bardzība no dienas augs augumā. Jautājums – kad principiālais žurnālists pētnieks, pēdējais dedzīgais Latvijas neatkarības aizstāvis padosies kārdinājumam saistīties ar patriotu organizācijām, lai skrūvīte vienatnē nezaudētu nevienlīdzīgajā cīņā ar valdošo politisko mašinēriju? Jo papagaiļa runāšanai, cik viss ir slikti, atradīsies neskaitāmi piekritēji, un komentētājs Točs šo lasītāju interesēs darbojas uzticams kā signalizācija, kurai atskanot visiem jālaiž vaļā ļekas vai – otrā opcijā – jāievēlē saprātīga valdība, kura nenomaldītos divās ģeopolitiskajās priedēs un neiesprūstu eiroatlantiskajā kloākā, bet piedotu gāzi grīdā, lai valsts dotos kalnup straujiem soļiem.

Iešalcies vairot pozitīvo, nacionālais eiroskeptiķis Točs var ņemties kā ložberis. Viņš spēj zāģēt, ka ausis krīt ciet, bet acis spiežas no orbītām. Viņa rak
stītais ir zīmogots ar ūdenszīmēm un sacerēts “pārdomu istabā”. Pamatojumi un konstatācija, no kuriem “Dienas” rakstnieks izdara slēdzienus, valdības noziedzniekiem liek atzīties varas uzurpācijā un krist no veiksmes stāsta mākoņiem. Un, jo vairāk cilvēki klanās Briselei, jo lielāks aug viņu kupris.

Ziniet, valdībā strādā vai nu humora veči, vai tiešām knišļi, kā Točs raksta, jo nekad neviens demagoģijai neatšķaidītā veidā nav devis pretspēku – ei, Toč, Maskavas gultas klājēj, kam “Saskaņas centrs” ir paipuikas, beidz vienreiz muldēt!

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Informativais kars, mes zaudejam. Atbildēt

  Kad varonis zurnalists Jakobsons ieguva informaciju ka Usakovs ar Krievu vestniecibas darbinieci apspriez kura krievu avize likt no Maskavas atsutitos rakstus butiba pieradot ka tada Krievu prese Latvija nemaz nav ir tikai Kremla rupori kuri nepartraukti apstrada zombe cittautiesu censoties radit naidigu pret Latviju 5 kolonnu. Tas pats ar Latviesu avizem, piemeram Dienu loti jutams tads negativisms pret Latviju kur tiek ,,apstradati,, latviesi ka viss Latvija ir slikti.

 2. Lugums Drosibas Policijai Atbildēt

  Kapec Diena vislaik raksta kaut ko negativu par Latviju, skan vislaik gaudas ka viss slikti? Tocs ir labs piemers kurs nepartraukti ar kaut ko ir neapmierinats lej zulti uz Latviju. Vai seit nav apzinata kadas austrumu valsts uzdevuma cilveku noskanosana pret Latviju?

 3. Man ir sads piemers ka Diena censas negativi pret valdibu noskanot cilvekus. Visi atceras zurnalistu izmeklesanu kad zurnalisti piedavaja krievu avizem sludinajumu ka it ka ir kompromats pret Usakovu? Krievu avizes pat par solidu summu 2000 latu atteicas publicet sludinajumu pret Usakovu. Turpreti Diena nav jamaksa lai publicetu apkengajosu karikaturu pret Dombrovski. DIENA TO IZDARA PAR BALTU VELTI. Visi atceras to provokaciju kad ,,nejaus,, garamgajejs ieraudzija uzzimetu uz ielas Dombrovska karikaturu atsutija uz Dienu un protams Diena pasteidzas to nopublicet.

 4. Par to Maskavas lapeli Dienu visi jau sen sudzas, piemeram ir neskaitamas reizes dzirdetas sudzibas ka Maskavas lapele Diena dzes ara patriotiska satura Latviju atbalstosus komentarus.

 5. Laikraksts Diena ir Kremla rupors, tur ne tikai Tocam viss kas notiek Latvija ir slikti, tur vel ir Zanders un tamlidzigi darboni. Kaut vai sads piemers kaa Kremla Diena ,,zombe,, latviesus apmeram taja laika kad Usakovam sabruka veikals Diena vairakas nedelas pirma lapa karajas foto ,,Valdi tavi celi bruk,, bet piemeram foto ,,Usakov tev veikals sabruka un ir 54 bojagajusie protams sadus,,foto,, mes Kremla bazune Diena neredzesim.

 6. Līcīt, Točs nav dumjāks par tevi; tiesa – valoda nav tik lokana. Turklāt Točam Dienā jau tāpat nav miera no kāda(iem) komentētāja, kam delīrija(?) murgos jau gadiem visos stūros KREMLINI rēgojas … Tu taču tas nebūsi, Līcīt???

 7. Pēc satura S.Točs gan vairāk piestāvētu Nra. Liela lasītāju daļa viņa gara darbus jau novērtējusi kā labi apmaksātus pasūtījuma driķējumus. Taču ir daudzi, kas tos ņem pretī kā skaidru avota ūdentiņu, mācās riet un nicināt “šo valsti” un valdību, kā to Sandris nepaguris māca. Un kam par labu tāds S.Toča lasītājs nākamajās vēlēšanās metīs urnā savu biļetenu, nav jāzīlē.
  Sievietēm ir attiecīgs zināmās nodarbošanās apzīmējums, bet kā lai šajā gadījumā nosauc S.Toča izdarības?

 8. Pēc satura S.Točs gan vairāk piestāvētu Nra. Liela lasītāju daļa viņa gara darbus jau novērtējusi kā labi apmaksātus pasūtījuma driķējumus. Taču ir daudzi, kas tos ņem pretī kā skaidru avota ūdentiņu, mācās riet un nicināt “šo valsti” un valdību, kā to Sandris nepaguris māca. Un kam par labu tāds S.Toča lasītājs nākamajās vēlēšanās metīs urnā savu biļetenu, nav jāzīlē.
  Sievietēm ir attiecīgs zināmās nodarbošanās apzīmējums, bet kā lai šajā gadījumā nosauc S.Toča izdarības?

 9. Līcītis malacis! Beidzot kāds nolika pie vietas vienu bezkaunīgāku saimnieku barības atgremotāju

 10. Man vajag, lai man maksā!

 11. Tenisists mazohists Atbildēt

  Točs ir normāls pipars. Taču kā dod vaļā Paiders, Latkovskis un dedzīgais Lemberga sargsuns Veidemane. Reizēm, kad gribas saspridzināt smadzenes (īpašs baudījums tiem, kas pieraduši domāt un analizēt) atveru nra.lv mājaslapu un palasos minētos autorus. Es jau saprotu, ka dzīvojam valstī, kur diemžēl diskusiju līmenis par sabiedrībā notiekošajiem procesiem nav sevišķi augsts, bet tas ir kaut kas barbariski stulbs.

 12. Vai tikai dievbijīgais jauneklis nav Latvijas žurnālistu pērkamības simbols? Dzirdēts, kā viņš bramanīgi lielās, cik grašu vērts bijis tas vai cits pasūtījuma gabals…

 13. Beidzot kāds par to uzrakstījis! Jau sen apnikusi tā bada dzeguze…
  Točs ir Latvijas žurnālistikas (ja viņu vispār drīkst nosaukt par žurnālistu) pārdošanās pakāpes spilgtākais piemērs!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+