×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Tokijā sākusies Latvijas nedēļa (1)

Foto: Latvijas vēstniecība JapānāFoto: Latvijas vēstniecība Japānā

No 15. līdz 21. oktobrim Tokijā, lai veicinātu Latvijas tēla atpazīstamību Japānā un iepazīstinātu ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, galerijā “Athalie” norisināsies pasākumu kopums “Latvia Week. Featuring Riga 2014”, ko rīko Latvijas vēstniecība Japānā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, informē Ārlietu ministrija.

“Latvijas nedēļas” laikā apmeklētāji varēs aplūkot tautas lietišķās mākslas izstādi “Rīgas meistari”, fotogrāfijas ar Rīgas attēliem un iepazīties ar Latvijas dizaina precēm, kā arī nogaršot Latvijā ražotos pārtikas produktus un dzērienus.

15. oktobrī “Latvijas nedēļu” ievadīja atklātā latviešu valodas nodarbība, “LTApps” autora Arta Birziņa prezentācija par izstrādāto latviešu valodas mācību aplikāciju japāņiem, un talk show kurā uzņēmēja Akiko Mizoguči un mākslinieks Tengjo Kura iepazīstināja klātesošos ar savu Latvijā dzīvojot gūto pieredzi un dalību “Rīga 2014” programmas pasākumos.

16. oktobrī notiks Rīgai veltīts tūrisma seminārs, kura laikā tūrisma nozares profesionāļiem būs iespējas iepazīties ar “Rīga 2014” kultūras programmu un ceļojumu organizēšanas iespējām.

17. oktobrī notiks Latvijas nedēļas atklāšanas pasākums, kura laikā viesiem būs iespēja iepazīties ar latviešu tautasdziesmām – dainām, kokles skanējumu un japāņu modernās dejas mākslinieku interpretācijām par Rīgas tēmu. Savukārt 18. oktobrī pasākuma apmeklētājiem būs iespēja skatīt “Rīga 2014” un Latvijai veltītas “Pecha Kucha” prezentācijas, iepazīties ar latviešu tautasdziesmām un suitu tradīcijām, kā arī tirdziņā iegādāties Latvijā ražotās preces. 19. oktobrī risināsies radošā darbnīca bērniem, kurā varēs iemācīties latviešu rotaļas, gatavot salmu puzurus un pīt vainagus.

Tāpat 19. oktobrī prezentēs grāmatu “Hand-knitted Socks of Latvia” prezentācija, kuras laikā autore Sanae Nakata stāstīs par zeķu adīšanas tradīcijām Latvijā. Grāmata japāņu valodā nonāca pārdošanā 10. oktobrī, un šī jau ir autores otrā grāmata par adīšanas tradīcijām Latvijā. S. Nakatas pirmā grāmata “Hand-knitted Mittens of Latvia” ieguva plašu popularitāti, pamudinot autori turpināt pētīt latviešu rokdarbus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vairāk attēlu!

Draugiem Facebook Twitter Google+