×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Tokijas ielās notiek demonstrācija pret SVF

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tokijas ielās sestdien, 13.oktobrī, izgāja protestētāji, kas pieprasīja Starptautiskā valūtas fonda (SVF) darbības izbeigšanu laikā, kad starptautiskā aizdevējoganizācija Japānas galvaspilsētā tiekas ikgadējā sanāksmē.

Apmēram 200 demonstranti devās pa Tokijas ielām rajonā, kur notiek SVF un Pasaules bankas (PB) ikgadējās sanāksmes, kas noslēgsies svētdien.

Tāpat daļa no demonstrantiem pieprasīja Japānu atteikties no kodolenerģētikas pēc pērn notikušās kodolavārijas Fukusimas atomelektrostacijā.

Uz SVF sanāksmi ieradušies 188 fonda dalībvalstu finanšu ministri, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, bet pie ēkas par kārtību gādā lieli policijas spēki.

“Nekādu SVF. Varu cilvēkiem,” izkliedza demonstranti, kas rokās turēja plakātus ar pret SVF vērstiem saukļiem.

Demonstrācija ierasti konservatīvajā Japānā bija neliela, salīdzinot ar iepriekš citviet pasaulē notikušām akcijām pret SFF, PB un globalizāciju atbalstošām organizācijām, piemēram, Pasaules Tirdzniecības organizāciju.

Uz demonstrāciju Japānā bija ieradusies arī aktīviste no Brazīlijas Daiena Agiāra, kas SVF raksturoja kā organizāciju, kas nav sasniegusi savu mērķi un tās politika nav palīdzējusi daudzām valstīm izkļūt no nabadzības. Viņa uzsvēra, ka lietu kārtībai atkal jākļūst tradicionālai.

SVF kritiķi uzstāj uz straujāku plānoto reformu īstenošanu fondā, kas ļautu attīstības valstīm iegūt lielāku ietekmi fonda lēmumu pieņemšanā. Tāpat fonda kritiķi nosoda tā pārlieku pievēršanos problēmām Eiropas valstīs, lai gan nabadzīgākās pasaules valstis cieš no pārtikas cenu pieauguma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+