Sports
Citi sporta veidi

Tokijas olimpiādi var ietekmēt mežonīgs karstums0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) uzskata, ka potenciāli lielais karstums var ietekmēt 2020.gada vasaras olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā Tokijā.

SOK prezidents Tomass Bahs izteicies, ka pēc diviem gadiem gaidāmajās olimpiskajās spēlēs varētu tikt piedzīvoti lieli karstuma viļņi, kas ietekmētu spēļu norisi un līdz ar to nāktos pārplānot sacensību norišu laikus, piemēram, maratona skrējiena gadījumā.

Organizācija saņēmusi ekspertu brīdinājumus, ka pēc diviem gadiem vasaras, visticamāk, nepaliks vēsākas un līdz ar to SOK ir jābūt gatavai šādam pavērsienam.

Šogad jūlijā bezprecedenta svelmes dēļ dzīvību Tokijā dzīvību zaudēja teju 100 cilvēki un vairāk nekā 35 000 tika hospitalizēti. Jūlija izskaņā Kumagajā, netālu no Tokijas, tika uzstādīts jauns nacionālais karstuma rekords, sasniedzot 41,1 grādu atzīmi.

Saistītie raksti

Katru gadu Japānā no sirdstriekām mirst vairāki simti cilvēku, turklāt šī gada karstuma viļņi prasījuši lielāku upuru skaitu.

Japāna Vasaras olimpiskās spēles uzņēma 1964.gadā, turklāt toreiz tās tika pārceltas uz oktobri, lai izvairītos no lielā karstuma.

LA.lv