×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Toma Krūza kurpēs


ReklāmfotoReklāmfoto

Toma Klensija romāna iedvesmota un Toma Krūza “Neiespējamās misijas” stilistikā veidota ir mūsdienu slavenākā britu šekspirologa Keneta Branaga kājas paslīdēšana trilleru virzienā. Pieciem “Oskariem” nominētais anglis spēlē arī vienu no galvenajām lomām un koķetē ar krievu akcentu.

Džeka Raiena lomā divdesmit gadu laikā iejuties gan Alekss Boldvins, gan Harisons Fords un Bens Afleks, un nu pienākusi kārta zilacainajam amerikānim Krisam Painam. Viņa varonis ir jūras kājnieks, kurš studiju laikā Londonā televīzijā redz, kā sagāžas Dvīņu torņi, misijas laikā Afganistānā tiek smagi savainots, un tikai brīnums un apskaužama apņēmība viņu nepiekaļ ratiņkrēslam, bet liek dot solījumu ASV pašām svarīgākajām personām un pieņemt izaicinājumu, ar kādu uzrunā tikai reto. Proti, ir jau pagājuši desmit gadi, kopš no Ņujorkas panorāmas pazuda Dvīņu torņi, un kāds ir ieplānojis milzīgu operāciju, kurā terorisma akts būs saistīts ar neiedomājamu apmēru finansiālu krahu, un, protams, Džeks Raiens ir vienīgais cilvēks uz visas planētas, kurš spēj šo lietu atrisināt un pats tikt sveikā gandrīz bez nevienas skrambiņas.

“Džeks Raiens: Ēnu aģents” ir vienkārši būvēts trilleris, kura elementi žanra cienītājiem ir no galvas zināmi, un vienīgās neskaidrības saistās ar Keiras Naitlijas atveidoto varoni – ir vai nav viņa krievu spiedze un kāda muša iekodusi Mihailam Barišņikovam? Taču laikam jau Kenets Branags, kurš savulaik tika slavināts kā mūsdienu slavenākais Šekspīra cienītājs un darbu adaptētājs, zaudējis cīņā ar mākslas nervu, tā vietā padodoties naudas varai. Šis trilleris, ko producējuši gan ASV, gan Krievijas maki, tā autoram sola drošu peļņu un smagus sirdsapziņas pārmetumus, pārmetoties tajā grāvī, no kura viņš pats reiz kā no velna muka, taču – kas zina, varbūt Branagam padomā ir kāds grandiozs plāns, kura īstenošanai pietrūkst vien čupiņas zaļas naudiņas?

UZZIŅA:


“Džeks Raiens: Ēnu aģents”/”Jack Ryan: Shadow Recruit”


ASV, Krievija, 2014

Režisors: Kenets Branags

Lomās: Kriss Pains, Keira Naitlija, Kevins Kostners, Kenets Branags, Mihails Barišņikovs

No 17. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+