Sports
Ziemas sports

Tomass Dukurs izcīna trešo vietu Vistlerā; Martins Dukurs paliek sestais 0

Foto – LETA/EPA

Latvijas skeletonists Tomass Dukurs sestdien izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa posmā 2010.gada olimpisko spēļu trasē Vistlerā, kamēr Martins Dukurs palika sestais.

Īpaši neveiksmīgs latviešiem bija pirmais brauciens, kurā abi pieļāva kļūdas, Tomasam Dukuram pēc esot dalītā sestajā vietā, kamēr Martins Dukurs bija vien astotais.

Otrajā braucienā jau Martins Dukurs bija trešais ātrākais, kaut pats nebija apmierināts ar savu braucienu, kamēr viņa vecākais brālis sasniedza ceturto rezultātu.

Sacensībās droši triumfēja Dienvidkorejas pārstāvis Sunbins Juns, kurš divu braucienu summā par 0,75 sekundēm apsteidza krievu Ņikitu Tregubovu.

Tikmēr Tomass Dukurs uzvarētājam zaudēja 0,99 sekundes, spējot iekļūt trijniekā, bet Martins Dukurs atpalika par 1,17 sekundēm.

Ārpus sešinieka Pasaules kausa posmā Martins Dukurs iepriekšējo reizi bijis 2013.gada decembrī, kad guva astoto vietu Leikpleisidā, bet sestais reizi viņš bija arī pagājušajā sezonā.

Pirmajā braucienā Juns finišēja pēc 51,99 sekundēm un par 0,12 sekundēm laboja trases rekordu, kas kopš 2016.gada janvāra piederēja Tomasam Dukuram.

Pēc sezonas trim posmiem par kopvērtējuma līderi ar 660 punktiem kļuvis Suns, kuram ar 611 punktiem seko Martins Dukurs, bet uz trešo pozīciju ar 568 punktiem pakāpies Tomass Dukurs, kuram 14 punktus zaudē Tregubovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka SOK trešdien krievam Aleksandram Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs planētas titulētākais skeletonists M.Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim T. Dukuram tagad pienākas bronzas godalga.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ceturtdien piemēroja pagaidu diskvalifikāciju Tretjakovam un trim Krievijas skeletonistēm, līdz ar to Vistlerā viņi nestartēja, taču lēmumi par medaļu pārdali netika pieņemti. Kā zināms, viens no IBSF lielākajiem atbalstītājiem ir Krievijas gāzes koncerns “Gazprom”.

M.Dukurs pirmajos divos posmos izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu, kamēr brālis Tomass bija sestajā un dalītā ceturtajā pozīcijā. Tikmēr ļoti sīvu konkurenci Latvijas vadošajam skeletonistam sastāda Juns, kurš bija labākais iepriekšējā etapā.

Planētas titulētākajam skeletonistam M.Dukuram, ļoti iespējams, šī ir pēdējā sezona, jo iepriekš viņš izteicies, ka pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm varētu likt punktu sportista karjerai.

Pasaules kausa posmos šosezon notiks kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa etapiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus. Trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam.
Iepriekšējā sezonā jaunākais no brāļiem M.Dukuriem atkal dominēja trasēs, astoto gadu pēc kārtas iegūstot Pasaules kausu, kā arī piekto reizi kļūstot par pasaules čempionu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā M.Dukurs uzvarēja četros no astoņiem etapiem, tostarp Phjončhanas trasē, kamēr T.Dukuram uz goda pjedestāla izdevās tikt divas reizes, nākamo olimpisko spēļu mājvietā ieņemot trešo vietu.

T.Dukuram šīs sezonas sākums solās būt ļoti grūts, jo jūnijā Austrijā viņam tika veikta ceļgala operācija. Pēc rehabilitācijas procesa sportists normāli trenēties atsāka septembrī, tāpēc sagatavošanās posmā viss plānotais netika paveikts. Arī viņam šī, visticamāk, ir pēdējā sezona karjerā.

Vistleras trasē M.Dukurs 2010.gadā kļuva par olimpisko vicečempionu, četru braucienu summā kanādietim Džonam Montgomerijam zaudējot vien septiņas sekundes simtdaļas. Savukārt T.Dukurs bija ceturtais, no trešās vietas īpašnieka Tretjakova atpaliekot 0,38 sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas vadošā dāmu skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien izcīnīja augsto ceturto vietu Pasaules kausa sezonas trešajā posmā. Priedulēnai Pasaules kausa posmos labākie rezultāti bijuši trīs ceturtās vietas, bet viņa ne reizi nav kāpusi uz goda pjedestāla, līdz kuram šoreiz pietrūka 0,15 sekunžu.

Turpat Vistlerā šajā nedēļas nogalē sacenšas arī bobslejisti. Arī bobsleja pasauli satricinājuši pozitīvi jaunumi Soču dopinga skandālā, jo SOK diskvalificējusi 2014.gadā zeltu divniekos un četriniekos izcīnījušo krievu Aleksandru Zubkovu, līdz ar to, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Pēc posma Vistlerā bobslejisti un skeletonisti atgriezīsies Eiropā, nākamo posmu aizvadot Vācijas trasē Vinterbergā.

LA.lv