Sports
Ziemas sports

Tomass Dukurs: viņi var ieslēgt ledusmašīnas, lai ledus būtu -15 grādus auksts4

FOTO: Romāns Kokšarovs /F/64/ Photo Agency

Latvijas skeletonisti sešos oficiālajos treniņos pirms starta Phjončhanas olimpiskajās spēlēs trasi ir piebraukuši labi, tāpēc atliek vien cerēt uz labvēlīgiem laika apstākļiem, pirms ceturtdien un piektdien gaidāmajām sacensībām žurnālistiem sacīja Tomass Dukurs.

Skeletonisti trešdien aizvadīja pēdējos divus treniņbraucienus, no kuriem piektajā ātrākais bija Martins Dukurs, vecākajam brālim Tomasam uzrādot ceturto labāko laiku. Savukārt noslēdzošajā treniņbraucienā Martins nestartēja, dodoties uz olimpisko ciematu, kamēr Tomass šoreiz bija trešais ātrākais.

“Trasi esam piebraukuši diezgan labi. Vienīgi žēl, ka laikapstākļi tā “mētājas” – vienā dienā -15 grādi, kamēr šodien silts, bet rīt atkal būs mīnusā. Tas bišķiņ traucē, bet visiem apstākļi ir vienādi,” norādīja T.Dukurs.

Pirmo braucienu skeletonisti ceturtdien aizvadīs plkst.10 pēc vietējā laika, bet otrais sāksies pusotru stundu vēlāk. Vecākais no brāļiem Dukuriem norādīja, ka starp pēdējo treniņbraucienu un pirmo sacensību startu laika starpība ir pārāk maza, tāpēc viņa brālis Martins nolēmis pēdējo treniņu izlaist.

“Mūsu grafiks ir diezgan neloģisks – šovakar sešos ieradīsimies ciematā, paēdīsim, vēl slidas būs jāgatavo. Rīt jau desmitos no rīta starts. Sprauga ir tik maza, ka Martins nolēma atpūsties,” brāļa izvēli skaidroja Tomass, kurš gan pats nolēmis pēdējo treniņu nobraukt, jo vēl bijušas virāžas, ko viņš vēlējies pamēģināt citādāk. “Ja runā no loģikas viedokļa, pareizāk šo braucienu būtu bijis izlaist. Tomēr nav viss tik perfekti, tāpēc braucieni ir svarīgi.”

Trešdien sacensību norises vietā bija krietni siltāks nekā iepriekšējās dienās, kad termometra stabiņš noslīdēja krietni zem nulles atzīmes. Tiesa, ceturtdien Phjončhanā jau tiek prognozēta sala atgriešanās.

“Mums pateicīgāki laikapstākļi ir mazi plusi un mīnusi. Rītdien gan paliks aukstāks. Cīnīsimies tāpat. Par sliecēm esam izdomājuši, tomēr, ja ir par desmit grādiem aukstāks, nepieciešams jau pavisam kas cits. Turklāt āra temperatūra var būt -5 grādi, bet viņi var ieslēgt ledusmašīnas, lai ledus būtu -15 grādus auksts,” uz iespējām variēt ar ledus temperatūru norādīja Dukurs, piebilstot, ka īsta skaidrība šajā ziņā būs tikai sacensību dienas rītā.

Arī trešdien nebrauca par sacensību favorītu uzskatītais dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš līdz ar to piedalījās tikai vienā no sešiem oficiālajiem treniņbraucieniem, otrdien uzrādīdams otro labāko laiku.

“Dienvidkorejieši piedalījās tikai vakardienas treniņos. Cik varējām, tik arī viņus nofilmējām. Nebija nekas tāds, ko Juns darītu citādāk par pārējiem. Līnijas un trajektorijas bija tuvu tam, kā bijām domājuši. Laiki bija labi, bet arī visur Eiropā treniņos viņš bijis ātrs, tā kā nebija nekādu pārsteigumu. Kā būs sacensībās, nevaru prognozēt. Parasti mums treniņos arī ķīnietis un jaunzēlandietis pa priekšu nebrauc,” Tomass Dukurs norādīja, ka pēc treniņu rezultātiem pārsteidzošus secinājumus izdarīt nevar.

“Mēs treniņos neko neeksperimentējām, vairāk domājām par līnijām. Ir izkristalizējušās trīs slidas, kuras tad jāizvēlas pēc laikapstākļiem. Tehnikā un kamanā vairs nejaucamies. It kā ar katru braucienu palika arvien labāk, arī pārliecība ir uzlabojusies, bet tā kā tas ir tehniskais sporta veids, ļoti atkarīgs būs no tā kā slīdēs un kāds būs starts, kas nav mans ierocis,” bilda skeletonists.

Pirms šīs sezonas Tomasam Dukuram tika veikta ceļgala operācija, taču tās sekas viņš nejūt. “Salīdzinot ar to, kā ir gājis iepriekš, ar veselību šobrīd viss ir labi, es nesūdzos,” atzina sportists.

Saistītie raksti

Phjončhanas trasē kamaniņu braucējiem, kuri jau izcīnījuši divus no četriem medaļu komplektiem, lielākās raizes sagādāja nu jau slavenā trases devītā virāža, kura vēl pirms olimpiskajām spēlēm tika saukta par atslēgas vietu šajā trasē.

“Neteiktu, ka ar devīto virāžu viss ir ok, bet ir apmierinoši. Vairāk sanāk nekā nesanāk. Četrus braucienus aizvadīt nemaz nav tik vienkārši. Arī otrā virāža ir ļoti grūta, tur daudziem pazūd laiks. Pirms treniņbraucieniem devīto virāžu bijām domājuši braukt pavisam citādāk, bet laika gaitā nonācām pie secinājuma, ka ieejā ir jābrauc nedaudz atšķirīgāk un tad arī sāka sanākt. Šeit ir ļoti atšķirīgi apstākļi, nekā bija toreiz treniņnedēļā – ir cits ledus biezums un tad arī bija krietni siltāks. Salīdzinot ar to laiku, ir pat kādu 25 grādu starpība, tāpēc tagad nevarētu teikt, ka sezonas sākumā aizvadītā treninnedēļa būtu mums devusi baigo ieguvumu,” uzskata Dukurs, kurš iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs allaž palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

LA.lv