×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Tomass Gūlds atkal uzstāsies kopā ar “Sinfonietta Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 11. aprīlī, pulksten 19.00 Lielajā ģildē Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” koncertā “Mocarta simfonija un Bēthovena vijoļkoncerts” jau otrreiz uz vienas skatuves tiksies ar jauno un neordināro britu vijolnieku Tomasu Gūldu, vēsta kamerorķestra pārstāve Baiba Freimane.

Programmā līdzās abu diženo komponistu opusiem vakara skanēs arī viens no britu mūzikas skaistākajiem dārgakmeņiem – Ralfa Vona-Viljamsa opuss “Cīrulis padebešos”.

Tomasa Gūlda atkalredzēšanās ar “Sinfonietta Rīga” ir gaidīts notikums, par ko mūziķis pats saka: “Esmu patiesi saviļņots atkal uzstāties ar orķestri “Sinfonietta Rīga” pēc neaizmirstama koncerta 2012. gadā, kurā mēs interpretējām Britena, Mocarta un Niko Mjūlija skaņdarbus. Šoreiz atskaņosim Ludviga van Bēthovena majestātisko Vijoļkoncertu, kurš no mums visiem prasīs lielu koncentrēšanos un izcilas klausīšanās prasmes. Programmā būs arī Volfganga Amadeja Mocarta Lincas simfonija un, protams, britu klasika. Man prieks, ka sadarbība ar Sinfonietta Rīga fantastiskajiem mūziķiem turpinās.”

Britu mūziķis Lielās ģildes klausītājiem nolēmis dāvāt vienu no savas nācijas atzītākajiem skaņdarbiem, Ralfa Vona-Viljamsa (1872-1958) romantisko rapsodiju “Cīrulis padebešos”. Tā radīta Pirmā pasaules kara priekšvakarā kā apcere par dabas skaistumu. Gūlda vijoles valdzinošais skanējums būs dzirdams arī vienā no Bēthovena gaišākajiem un priecīgākajiem skaņdarbiem – Vijoļkoncertā Re mažorā.

Mūzikas kritiķi atzīst, ka Mocarta mūzika ir Gūlda stihija. Viņa atskaņojuma vadītāja talantu un Vīnes klasiķa mūzikas izpratni varēsim novērtēt Lincas simfonijas atskaņojumā – komponista dzīves pēdējā dekādē radītā meistardarbā.

Londonā dzīvojošais vijolnieks Tomass Gūlds kopš 2005. gada ir “Aurora Orchestra” un “Britten Simfonia” koncertmeistars, kā arī bieži uzstājas kopā ar ievērojamiem orķestriem visā pasaulē.

11. aprīļa koncerta programmu ierakstīs un CD formātā izdos britu kompānija “Edition Records”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+