Latvijā
Izglītība

Tomass Hendriks Ilvess Rīgā sniegs vieslekciju0

T. H. Ilvess. Publicitātes foto.

Tomass Hendriks Ilvess Rīgā sniegs vieslekciju Biznesa augstskolā “Turība”, informē augstskola.

Vieslekcija notiks 5. jūlijā plkst. 18 augstskolas telpās.

Tomass Hendriks Ilvess ir bijušais žurnālists un diplomāts, 90. gados darbojies kā Igaunijas Sociāldemokrātiskās partijas līderis, vēlāk — Eiropas parlamenta deputāts. No 2006. gada līdz 2016. gadam bijis Igaunijas prezidents.

Pēc prezidenta pilnvaru termiņa beigām, viņš darbojas kā līdzpriekšsēdētājs Pasaules ekonomikas foruma darba grupā Global Futures Council on Blockchain Technology. 2017. gadā viņš pievienojās Stenforda universitātei kā Starptautiskā pētījumu institūta starptautiskā drošības un sadarbības centra vieslektors. No 2017. gada Tomass Hendriks Ilvess ir viesprofesors Stenfordas universitātes Hūvera institūtā.

Biznesa augstskola Turība ir aizvadījusi 25 darbības gadus, tāpēc vieslekcijas laikā tiks stāstīts par to, kādas tendences pasaulē iezīmēsies nākamajos 25 gados – biznesa, tehnoloģiju, sabiedrības attīstības, izglītības u.c. jomās. Lekcijas laikā tiks runāts arī par globālo ārpolitiku un drošības politiku un tās attīstības tendencēm, kā arī kiberdrošību. Tāpat būs iespēja uzdot bijušajam Igaunijas prezidentam sev interesējošos jautājumos.

Vieslekcija notiks angļu valodā, tās apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, līdz 1. jūlijam aizpildot pieteikuma anketu.

Vieslekcija tiks filmēta un fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

LA.lv