×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Pārāk vēsā laikā tomāti pārdzīvo stresu

Foto - LETAFoto - LETA

Tomātiem lapas kļūst gaiši zaļas kā salātiem, un lapu malas sāk ritināties uz augšu. Vai vainojami laika apstākļi vai arī makroelementu vai mikroelementu trūkums? Tomātu šķirnes domātas audzēt atklātā laukā, kur tie arī aug.
 IRMA ZIEMELE

– Pie vainas ir vairāku apstākļu kopums, tāpēc augi ir nedabiska izskata. Vēsā laika dēļ nenotiek pilnvērtīga barības vielu uzņemšana no augsnes. Naktīs gaisa temperatūra ir zema, bieži vien noslīd zem +8 °C, bet dienā nepaceļas augstāk par +16…+17 °C. Tomātiem ziedēšanas laikā vēlamākā ir +18…+28 °C temperatūra. Savukārt maksimālā dienas un nakts temperatūras starpība ir 8–10 °C robežās. Biežās lietavas jūnijā tikai pasliktināja stāvokli, jo saknēm blīvajā, mitrajā augsnē sāka pietrūkt gaisa. Nokrišņi izskaloja arī barības vielas, – skaidro tomātu audzētāja, dārzniecības “Neslinko” vadītāja Elga Bražūne.

Lai palīdzētu lauka tomātiem, jāliek jumta segums, kas pasargātu tos no pārmērīga mitruma. Tad saknēm piekļūs gaiss un atjaunosies barības vielu cirkulācija augos. Ja laiks kļūs siltāks, tomāti atkopsies ātri.

Lai spēcinātu augus, E. Bražūne iesaka tiem dot, piemēram, nezāļu vircu. Laistīšanu apvieno ar mēslošanu, desmit litriem ūdens pievienojot 1 litru vircas. Pāris reižu sezonā der izmantot arī ūdenī šķīstošos kompleksos minerālmēslus ar NPK 11-11-22. Var būt arī citas N-P-K proporcijas, kur kālija ir vairāk nekā slāpekļa un fosfora un vēl pievienoti mikroelementi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+