Praktiski
Dārzs

Tomātiem par mēslojumu noder lapu komposts. Ārijas Rudlapas padomi dārzmīļiem0

Foto no LA arhīva

24.maijs. Augļu diena. Aukstais pavasaris paveicis savu
Diena apmākusies un pavēsa. Liekas, ka tūlīt sāks līt. Nolemju iestādīt siltumnīcā tomātus. Lai varētu stādīt, vispirms jāizrauj pāraugušie redīsi, salāti un nezāles. To arī daru. Daļu salātu vēl pažēloju, cerams, ka apēdīsim. Nezin no kurienes siltumnīcā ieaugušas divas vasaras delfīnijas. Protams, pažēloju, tikai nesaprotu, kā viņas tur gadījušās. Pagājušajā pavasarī tās stādīju, taču ne jau siltumnīcā. Mēslojumam iestrādāju augsnē lapu kompostu. Iestādu tomātus, paprikas un siltumnīcas galā divus Peru fizāļus. Pašaudzētie stādi nav pārāk lieli, bet drukni ar labām saknēm. Aukstais pavasaris paveica savu, vārgākie neizdzīvoja. Laukā iesēju gurķus, kabačus, cukurzirņus un pupiņas. Kamēr strādāju, mākoņi izklīduši un no gaidītā lietus atkal nekā.

25.maijs. Nelabvēlīgā diena. Tukšajā laikā nejauši iestādu kāpostus
Beidzot pērkona negaiss. Tā sapriecājos par lietu, ka aizmirstu par Debesbraukšanas dienu, tukšo Mēnesi un tā pietuvošanos zemei (atrašanos Perigejā), ka iestādu kāpostus. Nu ko lai dara. Ārā jau neraušu. Būs eksperiments. Varēšu vērot, kā aug, un mēģināt kļūdu labot, apčubinot augus labvēlīgās dienās.

27.maijs. Sakņu diena. Stādu visu pēc kārtas – gan jau izaugs
Rīts apmācies, un rasina neliels lietus. Iestādu puravus. Stādu adopcijā paņemtās dālijas. Pārskatu vēl savus stādmateriālu krājumus un atrodu piemirstus galtoniju un gladiolu sīpolus. Stādu visus pēc kārtas, gan jau līdz rudenim izaugs un ziedēs. Iesēju redīsus, burkānus un galda bietes.

28.maijs. Ziedu diena. Gribas košumu
Cik daudz laika paņem teritorijas uzturēšana kārtībā! Aug gan zāle, gan nezāles. Bērni pļauj zāli. Es ravēju ziemciešu dobes. Gārsas atkal izlīdušas. Sastādu podos no spraudeņiem ieaudzētās pelargonijas, pārstādu pārziemojušās fuksijas un nolieku pagalmā, vietās, kur dobes neiekārtot, bet košumu gribas. Sanāk tāds lauku variants, bet manai vecajai kalpu mājai piestāv.

LA.lv