×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Tomels: VDK izpētes komisijā līdz šim nodarbojās ar “ziepju operas” veidošanu (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Jānis Tomels

Atsevišķi LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas locekļi līdz šim nodarbojušies vienīgi ar “ziepju operas” veidošanu, pārliecināts Tieslietu ministrijas (TM) ieceltais komisijas administratīvo funkciju nodrošinātājs Jānis Tomels.

Tomels Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja, ka šāda situācija, kad atsevišķi komisijas locekļi publiski radījuši satraukumu par komisijas darbu, varēja novest līdz “Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja cienīgai epopejai”. Tomēr Tomels cer, ka ar vakardienas valdības lēmumu, kad no komisijas tika izslēgta tās locekle, bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Kristīne Jarinovska, šāda iespēja nu būs izslēgta.

Komisijas vadītājs Kārlis Kangeris norādīja, ka komisijai un viņam personīgi nav bijuši konflikti ar Jarinovsku. Tāpat komisija nebija saņēmusi tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) skaidrojumu par to, kāpēc bija nepieciešams Jarinovsku izslēgt.

Tomels norādīja, ka Jarinovska par darbu komisijā prasījusi 1600 eiro lielu algu. Tādu pašu algu lūdzis nu jau komisijā neesošais Saeimas deputāts Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), savukārt komisijas vadītājs Kangeris vēlējies 1700 eiro lielu algu. Tomels uzsvēra, ka sākotnēji netika paredzētas algu izmaksas komisijas vadītājiem un vietniekiem. Kangeris norādīja, ka līdz šim par darbu VDK dokumentu izpētes komisijā “nav saņemts neviens cents”.

Pats Tomels par komisijas administrēšanu algu saņem – viņam un vēl vienam cilvēkam algu izmaksām pienākas aptuveni 20% no VDK komisijai piešķirtajiem 250 000 eiro. Atbildot uz jautājumu par to, vai viņš jūtas pelnījis saņemt algu, Tomels uzsvēra, ka viņš ir TM darbinieks un nodarbojas ar komisijas administrēšanu, strādā “astoņas stundas dienā” un tāpēc ir pelnījis viņam paredzēto algu par darbu komisijas vadīšanā.

Komentējot Kangera nodomu pamest darbu komisijā, Tomels uzsvēra, ka tas bija paredzami. Tomels norādīja, ka jau vairākas dienas domājis par to, ka Kangeris varētu atstāt darbu komisijā, jo bija “nespējīgs to darīt”.

Tomels aģentūrai LETA papildināja, ka sagaidīs nākamo nedēļu, lai redzētu, kā turpmāk komisijā attīstīsies notikumi, nenoliedzot, ka pārmaiņas komisijā ir jāveic. Viņš piebilda, ka plānots uzrunāt zinātniskās institūcijas, kas varētu izvirzīt jaunus komisijas locekļus. “Komisijas tēls ir iedragāts, bet labāk atjaunot tādu sastāvu, kas būs rīcībspējīgs,” izteicās Tomels.

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Aiva Rozenberga savukārt aģentūrai LETA norādīja, ka premjerministre pārliecināta, ka Tieslietu ministrija atrisinās šo svarīgo jautājumu, un viņa to pārrunāja šodien ar atbildīgo ministrijas amatpersonu.

Kā ziņots, nesamierinoties ar Rasnača darbībām VDK dokumentu izpētes komisijā, tuvākajās dienās darbu komisijā atstās tās vadītājs Kārlis Kangeris. Vēl darbu komisijā pārtrauks arī filozofijas doktore Solveiga Krūmiņa-Koņkova. Tāpat valdība šonedēļ nolēma izslēgt Jarinovsku no VDK dokumentu izpētes komisijas. Tieslietu ministrija uzskata, ka komisijas sastāvā pakāpeniski jāveic izmaiņas, papildinot to ar kvalificētiem un strādāt motivētiem komisijas locekļiem un izslēdzot no komisijas sastāva personas, kurām šīs motivācijas vai kvalifikācijas trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Varam nešaubīties, ka VDK mums ir sagatavojusi un atstājusi augsti kvalificētus kadrus. Par tieslietu ministra erudīciju arī varam nešaubīties. Īpaši, ja klaiņojošu suņu lietā šim kungam liekas, ka potenciāli apēdamie vienkārši neprot ar suņiem sarunāties un rada nevajadzīgas problēmas.

 2. Var tikai brīnīties un šdausmināties, ka vara nonākusi tādu tomeļu rokās. Briesmīgs nekauņa! Es dzirdēju to sarunu, un šausminājos par Tomeļa cinismu. Atgriežas PSKP laiki.

 3. Visiem bijušajiem čekistiem un brīvprātīgajiem ziņotājiem vajadzēja piespriest viņu nodarījumiem līdzvērtīgus sodus un punkts. Jā…tad jau brigmani arī būtu jāsoda.

 4. 50k par ko shim gudriniekam ???

 5. Komisijas “uzraudzīšanu’ nododot TM , Tomelim, ir tas pats, kas – ķeriet zagļi, es esmu zaglis un kliedzu – ķeriet zagli. Kas to izlēma, ka visšaubīgākā partija kontrolē vēsturniekus? Kārtēja Latvijas avantūra.

 6. Vispirms pajautājiet cik saņem Tomelis, ko viņš organizē, pilnīgi nesaprotams. Gribētos,lai komisijas locekļi tiešām atklāj patiesību, bet izskatās, ka kādam bail no gudriem vēsturniekiem.

 7. Vēl viens arguments, ka Rasnačam amats jāatstāj. Nepieļāva komisijas darba uzsākšanu, kavēja tās darbu, algoja savus runas vīrus tik. Skaidra NA politiskā nostāja. Ka tik neuzzin tauta patiesību. Ceru ka arī citi vēsturnieki nebūs politikāņu pērkami.

 8. Tomels- Izcils nekauņa!

 9. Cik komisijas sis Atbildēt

  Tomelis “nodarbinats” un cik vins par visu sanem menesi? Nebus jau minimala alga!!!
  Ta ir NA parstaveta tieslietu ministrija kas ir ta sprungulu meteja un ne komisija. Nauda ir ” pieskirta” bet nav aiztiekama. Parmest komisijai bezdarbibu kurai pati ministrija ir aizsejusi rokas ir maigi izsakoties- negodigi. Tad ir jajauta- kapec ministrijas cilveki grib bremzet un kontrolet komisijas darbibu?

 10. Nav ko teikt. Arī šie darboņi vēlējās pakampt sev milzīgas algas. Tas nekas, ka skolotāji. policisti, pat daļa ārstu diendienā strādā par pieticīgu dažu simtu algu. Un ko tā komisija veikusi?

Draugiem Facebook Twitter Google+