Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Tomēr grib sadarboties ar Krieviju

erasmus_102-664x794

Augstskolas arī saspringtajos starpvalstu attiecību apstākļos tomēr labprāt sadarbotos ar Krievijas augstākās izglītības iestādēm.

17. marta “Latvijas Avīzē” rakstīju, ka mūsu valsts augstskolas nav izrādījušas interesi apmainīties studentiem ar Krievijas augstskolām. Taču pieteikumu iesniegšana konkursā dalībai Eiropas Savienības finansētajā “Erasmus+” programmā “Starptautiskā studentu un personāla mobilitāte” informācijas ievākšanas brīdī vēl nebija beigusies.

Tagad, kad konkurss noslēdzies, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Kristīne Keiča informē, ka saņemti 20 pieteikumi studentu apmaiņai, no tiem pat 12 pieteikumos plānota sadarbība ar Krieviju. Pieteikumus vērtēs eksperti, kuri izlems, cik no šiem pieteikumiem atbalstāmi. Kuras tieši augstskolas vēlas sadarboties ar Krieviju, pagaidām netiek atklāts, bet interese ir izrādīta par mākslas, dizaina, vides zinātnes, tehnoloģiju, arhitektūras, būvniecības, pedagoģijas, sociālo zinātņu, veselības zinātņu un tūrisma studiju jomu. Augstskolas vēlas biežāk uzņemt studentus no Krievijas, nekā sūtīt turp savus studentus. Tāpat plānota pasniedzēju apmaiņa.

Pievienot komentāru

Rietumu sabiedrībās populisma sezona, notikušo Itālijā komentē eksperts (1)Pašlaik nevajadzētu pārspīlēt ar prognozēm par Itālijā notikušā referenduma sekām, jo Rietumu sabiedrības ir nonākušas “salīdzinoši lielā populisma sezonā”.
Pārsteigums! Taksometrā atrod "Kinder Surprise" olu ar narkotikāmRīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki taksometrā pie taksista un trim pasažieriem atradusi "Kinder Surprise" olu ar narkotikām.
Draugiem Facebook Twitter Google+