Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Tomēr grib sadarboties ar Krieviju

erasmus_102-664x794

Augstskolas arī saspringtajos starpvalstu attiecību apstākļos tomēr labprāt sadarbotos ar Krievijas augstākās izglītības iestādēm.

17. marta “Latvijas Avīzē” rakstīju, ka mūsu valsts augstskolas nav izrādījušas interesi apmainīties studentiem ar Krievijas augstskolām. Taču pieteikumu iesniegšana konkursā dalībai Eiropas Savienības finansētajā “Erasmus+” programmā “Starptautiskā studentu un personāla mobilitāte” informācijas ievākšanas brīdī vēl nebija beigusies.

Tagad, kad konkurss noslēdzies, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Kristīne Keiča informē, ka saņemti 20 pieteikumi studentu apmaiņai, no tiem pat 12 pieteikumos plānota sadarbība ar Krieviju. Pieteikumus vērtēs eksperti, kuri izlems, cik no šiem pieteikumiem atbalstāmi. Kuras tieši augstskolas vēlas sadarboties ar Krieviju, pagaidām netiek atklāts, bet interese ir izrādīta par mākslas, dizaina, vides zinātnes, tehnoloģiju, arhitektūras, būvniecības, pedagoģijas, sociālo zinātņu, veselības zinātņu un tūrisma studiju jomu. Augstskolas vēlas biežāk uzņemt studentus no Krievijas, nekā sūtīt turp savus studentus. Tāpat plānota pasniedzēju apmaiņa.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+