×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Tomēr nedrīkst graut valsti?

Foto - LETAFoto - LETA

Droši vien pie pagājušās nedēļas vērā ņemamajiem notikumiem jāpieskaita arī tas, ka Drošības policijas darbinieki izkratīja pazīstamā Vladimira Lindermana un viņa līdzstrādnieka Ilariona Girsa dzīvokļus Rīgā. Kratīšana izdarīta kriminālprocesa ietvaros, lai izmeklētu darbības, kas virzītas uz Latvijas teritoriālās vienotības graušanu.

 

Praktiski tas nozīmē darbības Latgales “autonomijas” virzienā. Nu Drošības policija šādas “darbības” noskaidros. Turklāt izmeklēšanas ie­stādēm pie reizes būs iespējams noskaidrot, kādi “spēki” ir ieinteresēti augšminētajās darbībās un kas par tām maksā. Dažas mantas no Lindermana rezidences policisti bija paņēmuši līdzi, bet pašu “Iļjiču” ne.

Pēc tam Lindermans kādam “Imhoklubam” (?) lielījās, ka veselu stundu policistus nav ielaidis dzīvoklī, tik ilgi, kamēr esot apziņojis “presi”, lai tā ierodas. Un, ja noticam kriminālstāstos rakstītajam, tad arī, lai iznīcinātu nevajadzīgas lietas. Tādējādi notikusi kārtējā izrādīšanās, kas Lindermana k-gam ir raksturīga, un dzeltenajai presei sagādāts materiāls. Kā man šķiet, pati Drošības policija jau iepriekš itin labi zināja, ko pie lindermaniešiem atradīs.

Jāšaubās, vai DP priekšnieku nolūks ir Lindermanu un līdzgaitniekus nogādāt uz tiesas sola, un tam nav mazums iemeslu.

Toties sabiedrību lindermaniešu izdarības ir sadusmojušas ne vienu reizi vien, jo nav noskaidrots, kas aiz tām stāv, kas piedalās, veicina un materiāli nodrošina. Nav skaidri atklāts, kas ar lindermaniešiem sadarbojas un – cik tālu. Nav sabiedrībai pateikts, vai lindermaniešu sakari sniedzas aiz Latvijas valsts robežām un kas to apkalpo tepat.

Ir būtiski nozīmīgi noskaidrot nezināmo pirms pašvaldību vēlēšanām, kurās lindermanieši solās piedalīties. Interesanti noskaidrot, vai lindermanieši sadarbosies ar kādiem “spēkiem” vai slēgs klusas sadarbības vai savstarpējas netraucēšanas norunas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+