×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Toms Džonss piestāj Rīgā


Tom_Jones_1

Velsiešu dziedātājs Toms Džonss 7. jūnijā atzīmēja 74. dzimšanas dienu, dodoties trīs mēnešu koncertbraucienā pa Eiropu, kuras ietvaros 26. jūnijā piestās arī Rīgā, sniedzot koncertu “Arēnā Rīga”.

Dabas apveltīts ar skatuvisku šarmu un tembrāli bagātu balsi, kas dod iespēju dziedāt vai jebkurā popmūzikas žanrā, lai tas būtu roks, soulmūzika, blūzs, kantri, gospeļi, balādes, velsietis uzlidoja popularitātes virsotnē jau 60. gadu vidū. Kopš tā laika pārdoti vairāk nekā simt miljoni viņa ierakstu, ienesot viņa rēķinā aptuveni 250 miljonus dolāru. Viņa pēdējais, 38. albums “Spirit in the Room” iznāca 2012. gadā. Starp viņa populārākajām dziesmām ir “It’s Not Unusual”, “What’s New Pussycat”, “Delilah”, “Green, Green Grass of Home”, “She’s a Lady”, “Kiss” and “Sex Bomb”. Par pienesumu mūzikā Džonss saņēmis virkni balvu, tajā skaitā Britu impērijas ordeni un bruņinieka titulu.

Apžilbinājis Eiropu, viņš saņēma piedāvājumu, no kura bija grūti atteikties, un devās uz Amerikas izklaides centru Lasvegasu. Finansiāli izdevīgie līgumi un zemāki nodokļi aizkavējuši dziedoni Amerikā jau vairākus gadu desmitus, taču viņš nekad nav apsvēris domu pieņemt ASV pilsonību, jo tad jāzvēr uzticība citai zemei, bet velsietis nespēj atteikties no savām saknēm. Kopā ar sievu Melindu viņš pastāvīgi dzīvo Losandželosā jau 40 gadus, taču bieži ierodas Eiropā. Pēc koncerta Rīgā viņš būs īpašais viesis plašos mūzikas svētkos Haidparkā Londonā jūlija vidū. Džonss bieži apmeklē Londonu, jo uzaicināts par jauno dziedātāju repetitoru un žūrijas dalībnieku raidsabiedrības BBC raidījumā “Talantu parāde”, jaunajiem censoņiem esot sajūsmā par iespēju mācīties no sirmā, bet vēl spēkpilnā dziedātāja, kurš ir uz skatuves jau vairāk nekā pusgadsimtu un dziedājis kopā ar soulmūzikas karalieni Aretu Frenklinu un roka dīvu Dženisu Džoplinu. Pēc turnejas Eiropā viņš kopā ar citu britu popmūzikas veterānu Klifu Ričardu paredzējis pievienoties britu indi mūziķim Morisejam koncertos ASV.

Viņa iemīļoto dziedātāju piecnieks: Džerijs Lī Lūiss, Elviss Preslijs, Fets Domino, Čaks Berijs un Džīns Vinsents. Jaunībā Džonsa elks popmūzikā bija Elviss Preslijs, kurš bija piecus gadus vecāks. Vēlāk Džonss un Preslijs kļuva labi paziņas, jo bieži uzstājās Lasvegasā. Toms atceras, ka savulaik ieteicis Elvisam nedzert draņķi, bet, ja citādi nevar, tad labu konjaku; nesmēķēt zāli, bet, ja citādi nevar, tad labu cigāru. Diemžēl narkotiku lietošana noveda roka karali kapā jau 42 gadu vecumā, bet sers Toms dzied joprojām. Viņa tēvs bija ogļracis un dzēra alu, ko joprojām ciena Džonss, taču tagad mēdz dot priekšroku šampanietim “Dom Perignon”. Viņa vājība ir rokas pulksteņi, kuru skaitu viņš pat nezina.

Pēc sava 57 gadus vecā dēla Marka – tēva menedžera – ieteikuma nu jau vairākus gadus Džonss nekrāso matus, bet sirmums nav mazinājis viņa pielūdzēju loku, it īpaši sieviešu vidū, kas mēdz viņu apmētāt ar apakšveļu. Atbildot uz jautājumu par nepareizāko priekšstatu par viņu, Džonss atbild: “Es neesmu apakšveļas pakaramais.” Viņš iesaka klausīties dziesmas, bet pieļauj, ka tēls dažreiz aizēnojis talantu. “Jūs nevarat ierakstīt tādu dziesmu kā “Sex Bomb” un tad sūdzēties, ka cilvēki jūs redz šādā veidolā,” atzīst dziedātājs, kurš ar sievu Melindu kopā nodzīvojis 57 gadus, lai gan laulību apdraudējuši sānsoļi. Atbildot uz jautājumu, kā saglabāt kopdzīvi tik ilgi, Džonss atbild: “Mēs uzaugām kopā, esam no viena ciema, mums ir vienāda humora izjūta. Tam ir liela nozīme. Kā aiziet no kāda, ar kuru var tik labi sadzīvot? Kāda jēga? Mēs joprojām smejamies kopā. Pirmais, ko sieva man jautā, kad atnāku mājās: “Vai pēdējā laikā esi dzirdējis kādus labus jokus?” Džonss atzīst, ka Linda viņam pārmetusi sānsoļus, taču abi spējuši tikt tam pāri. Uz jautājumu, kā pievērst sievietes uzmanību, siržu lauzējs Toms, kurš mēdz palasīt grāmatas par britu vēsturi, atbild: “Parunājiet ar viņu un neesiet drūms. Ir svarīgi nebūt pārāk drūmam.”

Par labāko padomu, ko pats kādreiz saņēmis, Džonss uzskata Frenka Sinatras ieteikumu necensties izspiest visu no katras dziedātās dziesmas: “Ir gaisma un ēna. Saglabā savu balsi.” Toreiz Toms atbildējis, ka pats zina, ko darīt, taču ar laiku aptvēris, ka Frenkam, kura karjera ilga vairāk nekā 60 gadus, bija taisnība. Tagad Džonss dod padomu jaunajiem dziedātājiem: “Necentieties nokost galviņu mikrofonam katras dziesmas laikā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+