×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Toms Henkss publicē savu pirmo īsstāstu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu žurnālā “The New Yorker” publicēts aktiera Toma Henksa pirmais īsais stāsts, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Darbs “Alan Bean Plus Four” tiks publicēts žurnāla 27. oktobra numurā. Tajā stāstīts par četru draugu izplānoto ceļojumu uz Mēnesi.

“Mēs pierādījām, ka aizlidošana uz Mēnesi šogad ir daudz vienkāršāka nekā 1969. gadā,” raksta Henkss. “Es ierosināju ieplānot pacelšanos pasaulē slavenākā kosmosa ceļojuma “Apollo 11″ 45. gadadienā. Taču Stīvs Vongs jūlija trešajā nedēļā bija ieplānojis zobārsta apmeklējumu, tāpēc no tā nekas nesanāca.”

Henkss savā stāstā atsaucies uz mūsdienu tehnoloģijām. Viens no varoņiem “iPad” planšetdatorā vēro seriālu “Breaking Bad” (“Pārkāpt robežu”), kamēr cits “uzņēma simtiem pašbilžu pie loga, pa kuru varēja redzēt Zemi”.

“Radās jautājums, ko mēs darīsim pēc atgriešanās mājās, ja neskaita dažu superīgu bilžu ievietošanu “Instagram”,” turpina Henkss.

“The Guardian” literatūras kritiķis Kriss Pauerss aktiera stāstu vērtēja kā “ātri aizmirstamu, taču baudāmu”. “Varoņi nav nemaz tik svarīgi, bet tie palīdz atšķaidīt tehnisko un vēsturisko informāciju par ceļojumiem kosmosā, kas Henksu aizrauj visvairāk,” uzsver kritiķis. “Stāsta struktūra ir labi izstrādāta un komiska.”

Henkss arī ierunājis stāsta audioversiju.

“Visu mūžu esmu atradies līdzās izciliem stāstniekiem. Kā entuziasma pilns students es gribēju izstāstīt savējo. Esmu izlasījis tik daudz faktuālās literatūras, ka detaļas palikušas manā atmiņā,” skaidro Henkss.

Aktieris, kurš spēlējis filmā “Apollo 13”, cer sacerēt vēl citus literāros darbus. “Es turpināšu klausīties!” viņš sola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+