×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. jūnijs, 2013
Drukāt

Toms Macuks izcīna Eiropas vicečempiona titulu

foto - ventspilszinas.lvfoto - ventspilszinas.lv

Latvijas motkrosa braucējs Toms Macuks Eiropas čempionātā Open klasē sešu posmu kopvērtējumā izcīnīja otro vietu un sudraba medaļu.

Sezonas kopvērtējumā Macuks tikai par diviem punktiem atpalika no pirmās vietas ieguvēja, Krievijas sportista Aleksandra Bugrejeva. Līgo svētkos Koveļas trasē Ukrainā Macuks uzvarēja abos braucienos, tomēr sasmelt pirms divām nedēļām Kijevā pazaudēto, kad kritiena dēļ vienu braucienu nācās palikt bez ieskaites, neizdevās. Pēdējos astoņos braucienos, kuros Macukam izdevās sasniegt finišu, Bugrejevs allaž tika atstāts aiz muguras.

Arī Koveļā Toms izdarīja visu, kas no viņa atkarīgs, tomēr galvenais konkurents lieki neriskēja un sakrāja titulam vajadzīgo punktu skaitu. Turklāt pēdejās trīs nedēļas pēc kritiena Kijevas trasē Macuks ar motociklu bija izbraucis vienu treniņu, ilgi gaidīja ārstu atļauju startam pēdējā posmā un uz Koveļu devās ar domu finišet pirmajā desmitniekā. 

Macuks bija vienīgais Latvijas sportists, kurš piedalījās UEM Eiropas čempionātā. Tas notika sešos posmos – Krievijā, Horvātijā, Slovēnijā, Polijā un divreiz Ukrainā. Dalībnieku vidū lielākoties bija Austrumeiropas un Balkānu valstu sportisti.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTS OPEN KLASĒ

1. Aleksandrs Bugrejevs (Krievija) 235

2. Toms Macuks (Latvija) 233

3. Aleksandrs Jefimovs (Krievija) 208

4. Andrejs Burenko (Ukraina) 171

5. Matejs Leljaks (Horvātija) 142

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+