Latvijā
Sabiedrība

Tonija Blēra bijušais preses sekretārs Alesters Kempbels uzstāsies Rīgā0


Alesters Kempbels
Alesters Kempbels
Foto – AFP/LETA

Bijušā Apvienotās Karalistes premjerministra Tonija Blēra preses sekretārs, komunikāciju stratēģis un populārais rakstnieks Alesters Kempbels “ReputationTime 2018” ietvaros pirmo reizi uzstāsies Rīgā. Kempbela lekcijas tēma – “Līderības krīzes menedžments digitālo mediju laikmetā”, vēsta pasākuma rīkotāji.

Sabiedrības uzticība medijiem, politiķiem un biznesa korporācijām turpina dramatiski kristies, kas dod iespēju emocionālai manipulācijai ar auditorijām nepieredzētā apmērā. Cīņa par cilvēku sirdīm un prātiem ir kļuvusi ļoti sarežģīta un nežēlīga. Pateicoties tehnoloģijām, šīs batālijas spēj būt teju nemanāmas. Jaunā mediju un informācijas patērēšanas vide ir milzīgs izaicinājums gan individuālā, gan korporatīvā un politiskā līmenī.

“Digitālo mediju laikmetā straujās izmaiņas komunikācijā gan privātā, gan valsts sektora līderiem rada nemitīgus izaicinājumus. Efektīva komunikācijas stratēģija ir daudz svarīgāka nekā jebkad iepriekš, jo sociālie mediji kļuvuši par platformām dezinformācijas sērgai. Tā ir globāla problēma, kas ietekmējusi pat priekšvēlēšanu kampaņas lielvalstīs, piemēram, ASV, kā arī “Brexit” kampaņu Lielbritānijā. Rīgā es stāstīšu par savu pieredzi ar globālu līderu komunikāciju un stratēģijām, kas būs noderīga viela pārdomām pirms jums nozīmīgā notikuma – parlamenta vēlēšanām un ar tām saistītajiem riskiem un izaicinājumiem, ko var radīt komunikācija,” saka Alesters Kempbels par gaidāmo uzstāšanos Rīgā.

Savukārt “ReputationTime 2018” līdzdibinātājs Juris Šleiers viņu raksturo: “Alesters Kempbels ir spilgta personība, sabiedrisko attiecību profesionālis un ikona komunikāciju jomā. Kempbels Blēra valdības laikā nodēvēts pat par otru ietekmīgāko personu uzreiz aiz premjera. Viņš risinājis līderības un komunikācijas krīzes globālā mērogā, piemēram, Irākas kara laikā, tāpēc viņa stāsti ir neatsverama mācībstunda gan biznesa līderiem, gan komunikāciju speciālistiem un, protams, politiķiem, kuriem tieši šogad būtu vērts dzirdēt Kempbela pieredzi.”

No 1994.-1997. gadam A.Kempbels bijis T.Blēra runaspersona un priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs, pēc tam kļuvis par Apvienotās Karalistes premjerministra preses sekretāru un Leiboristu partijas komunikācijas vadītāju.

2017. gadā iznāca viņa 13. grāmata. Šobrīd viņš ir redaktors iknedēļas laikrakstā “The New European”, kas tika izveidots kā reakcija uz 2016. gada “Brexit” rezultātiem; preses izdevums aizstāv Apvienotās Karalistes palikšanu ES sastāvā. A.Kempbels regulāri publicējas leģendārajā starptautiskajā vīriešu žurnālā “GQ” (Gentlemen’s Quarterly). Viņš turpina darboties kā stratēģiskais konsultants un vēstnieks sociālajā kustībā “Time to Change”, kas cīnās pret personu diskrimināciju ar garīgās veselības traucējumiem.
Lekcija notiks š.g. 11. maijā Cafe Film Noir (Elizabetes ielā 61, Rīgā) pulksten 18:00.

LA.lv