×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Tonnām mīlas nes “Editors”


Editors_1

Latvijā atgriežas vieni no spilgtākajiem britu alternatīvās rokmūzikas pārstāvjiem – grupa “Editors”. 1. oktobrī koncertzālē “Palladium” grupa sniegs koncertu nesen izdotā albuma “The Weight Of Your Love” turnejas ietvaros.


 

“Editors” šogad aprit jau desmitā dzimšanas diena – grupas aizsākums meklējams 2003. gadā, kad sastapās tobrīd Stafordšīras universitātē studējošie jaunieši – vokālists, ģitārists un pianists Toms Smits, ģitārists un taustiņinstrumentālists Kriss Urbanovičs, basģitārists un taustiņinstrumentālists Rasels Līčs un bundzinieks Eds Lejs. Šajā gadu desmitā apvienība izdevusi četrus albumus, no kuriem divi bijuši Lielbritānijas topa augšgalā, bet pati grupa tikusi izvirzīta arī prestižajām “Mercury” un “Brit Award” balvām.

Koncertā Rīgā skanēs grupas jaunākais veikums, albuma “The Weight of your Love” skaņdarbi “A Ton Of Love”, “Sugar”, “Honesty”, tomēr grupa sola iepriecināt arī ilggadējos grupas fanus, atskaņojot gan grupas pirmo lielizmēra grāvēju “Bullets” un nākamā albuma “The Back Room” (2005) populāros sacerējumus “Munich” un “Blood”, kas albumam nesa ne tikai vairāk nekā pusmiljona tirāžu, bet arī nomināciju “Mercury”.

Koncertā, visticamāk, dzirdēsim arī “Smokers Outside the Hospital Doors” no “Editors” otrā veiksmīgā albuma, kas sasniedza augstāko vietu Lielbritānijas topā un sagādāja grupai ievērojamu slavu un dziesmu “Papillon” no “Editors” trešā studiju albuma “In This Light and on this Evening” (2009), kas sekoja tā priekšgājēju veiksmes pēdās.

Apvienības jaunāko albumu “The Weight Of Your Love” grupas bundzinieks Eds Lejs komentē, sakot: “Visa kā ir daudz. Daudz ģitāru, daudz bungu, un Toma vokālais sniegums uzskatāms par labāko, ko viņš jebkad spējis.”

Tiesa, tieši šis albums kļuva par strīdus ābolu grupas mūziķu starpā – domstarpības par tā skanējumu galu galā noveda pie dalībnieku maiņas. Rīgā grupa ieradīsies jaunā sastāvā, jo 2012. gadā Urbanovičs paziņo par grupas pamešanu, un šobrīd viņu aizstāj divi jaunpienācēji: ģitārists Džastins Lokijs, kā arī taustiņinstrumentālists un ģitārists Eliots Viljamss.

“Editors” līderis, suģestējošās balss īpašnieks Toms Smits jaunā albuma materiālu atzinis par vienkāršāko, kāds jebkad bijis grupas vēsturē. Viņš arī neslēpj, ka jaunās mūzikas tapšanu ietekmējušas grupas “R.E.M.” un “Arcade Fire”. Starp citu, jaunajā mūzikā daži saklausa pat “U2” ietekmes. Katrā ziņā iznākumu ne viens vien uzticams grupas fans uztver skeptiski. Skanējums patiesi pamatīgi atšķiras no iepriekšējā “editoru” veikuma – līdzšinējos elektroniskos viļņus pārņēmušas vienkāršas roka ģitāras – skaidri dzirdams, ka Smits ģitārspēli apguvis, agrā jaunībā jūsmojot par britu kulta grupām “Oasis” un “Blur”.

Pārsteigumu rada arī vietām dzirdamais orķestrālais skanējums un balādiskā atmosfēra – burtiski “tonnām” mīlas arī tekstos, ja pārfrāzē vienu no albuma singliem “A Ton of Love”. Iznākums – nevienprātība kritiķu un klausītāju rindās.

Izdevums “The Rolling Stone” ir šokēts un albumam piešķir nepilnas divas acis no piecām, bet “Filter” uzsver, ka grupa ar albumu devusies jaunu skaņu meklējumos, kuru veiksmīgs atrisinājums gaidāms tikai nākotnē. Par spīti kritiķu šaubām “Editors” jaunais albums raisījis pamatīgu interesi un miljoniem skatījumu interneta videovietnēs, liecinot, ka grupa ir uz pareizā ceļa.

Šī ir jau otrā reize, kad grupa viesojas Latvijā – pirms diviem gadiem viņi sniedza lielisku britu rokmūzikas paraugstundu festivālā “Positivus” Salacgrīvā.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums: 20.00.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 18 – 24.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+