×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Top 5 ceļojumu galamērķi Eiropā. Kas jāzina autovadītājiem

1. Direktīva ļauj atrast un sodīt

1no4
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jau vairākus mēnešus likumsargi citās Eiropas valstīs drīkst noskaidrot un sodīt Latvijas autoīpašniekus par šajās valstīs izdarītiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšanu. Dodoties uz Eiropu ar savu auto vai to iznomājot, jārēķinās, ka katrā valstī ir savas nianses, kas autovadītājiem jāņem vērā, liecina If Apdrošināšanas apkopotā informācija.

2015. gada novembrī Latvijā ir stājusies spēkā  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2015/413, ar ko veicina pārrobežu apmaiņu ar informāciju par ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpšanu. Pārkāpumi, par kuriem iespējama informācijas apmaiņa, ir atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, drošības jostu nelietošana, luksofora aizliedzošā gaismas signāla neievērošana, transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē, aizsargķiveres nelietošana, ceļa joslas neatļauta izmantošana un mobilā tālruņa vai citas sakaru ierīces lietošana, vadot transportlīdzekli.

Tas nozīmē, ka citu Eiropas valstu likumsargi, izmantojot Eiropas Transportlīdzekļu un vadītāja apliecību informācijas sistēmu, var atrast īpašnieku Latvijā reģistrētam transportlīdzeklim, ar kuru izdarīts likumpārkāpums, un, nosūtot viņam vēstuli, informēt gan par fiksēto pārkāpumu, gan piemēroto sodu.

  1. Direktīva ļauj atrast un sodīt
  2. Populārākie ceļojumu galamērķi
  3. Ātruma ierobežojumi
  4. Piemērotie sodi atšķiras

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+