Kokteilis
Veselam

Top 5 emocijas, kas samazina mūža ilgumu2

Foto – Shutterstock

Skaudība

Foto – Shutterstock

Psihomatikas zinātnieki uzskata, ka visas slimības būtībā rodas mūsu “nervu dēļ”. Viņi nosauca piecas galvenās emocijas, kas liek mums slimot.

Pētnieki no Austrālijas noskaidroja, ka tiem, kam skauž, par 2,5 reizēm biežāk nekā citiem – rodas lielāka iespējamība iegūt infarktu. Skaudībai ir negatīva ietekme uz nervu sistēmu, kas izraisa hormonu nepareizu darbību organismā, kādēļ pasliktinās sirds muskuļu barošanās. Mācieties priecāties par citu veiksmi un izturieties pret to neitrāli. Bet savu enerģiju labāk saglabāt, lai varētu sasniegt paši savus mērķus!

Greizsirdība

Foto – Shutterstock

Īpaši bīstama šī sajūta ir vīriešiem. Greizsirdīgajiem samazinās testosterona izstrāde, tādēļ rodas metaboliskais sindroms: aptaukošanās, impotence, paaugstināts asinsspiediens, pasliktināta insulīna veidošanās organismā, un uzkrājās kaitīgie tauki asinīs.

Pārmērīga paškritika

Foto – Shutterstock.com

Pārspīlēta vainas sajūta sagrauj organisma imūnsistēmu. Pārmērīga paškritika cilvēkus var padarīt trakus. Viņi sāk biežāk slimot, pieņemot to kā pelnītu sodu un pārstājot cīnīties par savu veselību. Pēc amerikāņu pētnieku datiem, tāda uzvedība var novest ne tikai pie ilgstošas saslimšanas, bet arī pie kāda audzēja rašanās.

Sevis žēlošana

Foto – Shutterstock

Sajūta, kad cilvēks ir ievainots, liek viņam bieži vien sevi “priecēt” ar liekiem tortes gabaliņiem un ar taukainām sviestmaizēm naktīs… Tajā pašā laikā pārmērīgais līdzjūtīgums organismā rada hormonālo nestabilitāti: palielinās acetilholīna un insulīna līmenis. Tādēļ cilvēkam aug apetīte – ir pastāvīgs izsalkums. Taču viss, ko viņš apēd, organismā ātri pārveidojās taukos. Sevis žēlošanas dēļ, var saslimt ar aptaukošanos, aknu un kuņģa slimībām.

Skopums

Foto – Shutterstock
Saistītie raksti

Pēc zinātnieku domām, skopi cilvēki visbiežāk saslimst ar kuņģa-zarnu trakta slimībām. Tāpat ir iespējamība saslimt ar anoreksiju un bulīmiju. Turklāt skopi cilvēki nereti cieš no aizcietējumiem. Saskaņā ar psihomatiku – tajā slēpjas viņu nevēlēšanās zaudēt to, kas bija uzkrāts, pārmērīgi strādājot.

Taču zinātnieki un ārsti uzskata, ka emocijas cilvēkam ir tikpat svarīgas kā pārtika un gaiss. Vienkārši vajag mācēt kontrolēt sevi.

Iemācieties sevi kontrolēt un ar jūsu veselību viss būs kārtībā!

Avots: passion.ru

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: kāpēc reperis Ozols sācis piestrādāt par taksistu?
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
4 vērtīgas inovācijas, ko patērētāju ērtākai ikdienas dzīvei ieviesis “Huawei”
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 3 ceļojumu galamērķi eksotikas kārotājiem
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
26 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Strīķe: JKP iziešana no valdības sēdes ir “dzeltenā kartīte” Kariņa valdībai 6
10 stundas