Gauja
Gauja
Foto – Evija Trifanova/LETA

Top Ainavu dārgumu krātuve. Cik aktīvi iedzīvotāji pieteikuši skaistākās Latvijas ainavas? 0

Noslēdzies projekta “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” pirmais posms – iedzīvotāju pieteikumu pieņemšana par vietām un objektiem, kurus virzīs tālākai izvērtēšanai, atlasei un iekļaušanai Ainavu dārgumu krātuvē. No 15. augusta ikviens iedzīvotājs vietnē ainavudargumi.lv aicināts balsot par projektā pieteiktajām Latvijas ainavām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Iluta Kriškijāne, projekta Latgales plānošanas reģiona koordinatore: “Patīkamākie pārsteigumi – iedzīvotāju sūtījumi par Pastaru vējdzirnavām, kas atjaunotas 2012. gadā un ir vienīgās restaurētās holandiešu tipa vējdzirnavas Latvijā ar grozāmo vējtveres mehānismu, par Līvānu pārceltuvi un citiem interesantiem objektiem. Mūsu reģiona iedzīvotāji, kas ar 193 pieteikumiem Latvijā bijuši otrie aktīvākie, visbiežāk novērtējuši Daugavas loku ainavas, arī Aglonas novada Velnezera (Čertoka) brīnišķīgās ainavas. Ar nepacietību gaidām iedzīvotāju elektronisko balsošanu, kurā no katra reģiona ikviens varēs izvēlēties 10 labākās ainavas, un Ainavu ekspertu padomes iesaistīšanos vērtēšanā.”

Dace Laiva, projekta Vidzemes plānošanas reģiona koordinatore: “Esam gandarīti, ka Latvijas simtgades aktivitātē mūsu reģiona iedzīvotāji bija paši atsaucīgākie – pieteikumus saņēmām no visiem novadiem, visvairāk – Mazsalacas un Burtnieku. Ieguvums ir tas, ka blakus tādām visiem zināmām ainavām kā Zvārtes iezis, Cēsu pils un Naukšēnu muiža nu mums ir arī publiski mazāk zināmas vietas un objekti, piemēram, dižkoki un Vidzemei raksturīgās vecās lauku sētas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Juris Kālis, projekta Zemgales plānošanas reģiona koordinators: “Mēs ar 150 pieteikumiem esam trešie aktīvākie. No Pļaviņu novada vien saņēmām 18 pieteikumus. Iedzīvotāji bieži “balsojuši” arī par Saukas dabas parku, Ormaņkalnu, Zasas parku.”