×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Top Anša Cīruļa iedvesmoti šķīvji gaumīgām vakariņām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uzņēmums “Miesai” laidis klajā jaunu dizainu objektu “Vakariņas ar Cīruli” – tas ir trešais no darbiem divpadsmit dizaina darbu sērijā, kurus plānots īstenot gada laikā, vēsta uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums Miesai iecerējis gada garumā izdot divpadsmit dizaina grafikas darbus, lai meklētu atbildes uz jautājumu, kāds tad ir šodienas latviskais grafiskais dizains. Darbu izstrāde uzticēta dizaineriem, kuri ar savu ikdienas darbu aktīvi veido mūsdienu Latvijas dizaina telpu.

“Iedvesma projekta idejai radās, strādājot pie grāmatas par Ansi Cīruli, kura izdota izdevniecības “Neputns” paspārnē 2009. gadā,” saka dizaina studijas “Asketic” galvenais dizaineris Miķelis Baštiks.

Projekta vienojošā tēma ir atsauce uz vienu no spilgtākajiem Latvijas pirmās brīvvalsts laika dizaineriem Ansi Cīruli. Konkrētāk—uz dizaina studijā “Asketic” veidoto fontu, kas nosaukts Cīruļa vārdā un veidots, iedvesmojoties no autora darbos atrodamajām raksturīgajām burtu formām.
“Vakariņas ar Cīruli” ir trešais no objektiem divpadsmit dizaina darbu sērijā.

Pie jaunā dizaina objekta izveides strādāja talantīgā grafikas dizainere Madara Krieviņa, kura savulaik izveidojusi zīmolu “Zai”, vada uzņēmumu “Mjau” un strādā žurnālā “Modernists” noformējumu. Savu pienesumu Latvijas grafiskā dizaina attīstībā Madara sniedz, arī rakstot Latvijas dizaina forumam “FOLD”.

Komentējot savu darbu, autore saka: “Doma par grafiku šķīvju komplektam radās, lasot Anša Cīruļa biogrāfiju, kurš daudz strādājis ar keramiku, un savas pirmās izstādes (no 1907. līdz 1911. gadam) radījis tieši šajā tehnikā. Apmaisot uzrakstu “Vakariņas ar Cīruli”, esmu izveidojusi šķīvjus, kurus labprāt pati liktu galdā, vakariņojot ar draugiem.”

Šķīvju sērija “Vakariņas ar Cīruli” ir precīzs roku darbs, izpildīts dekolu drukas tehnikā. Ar roku vilktā dekoratīvā apmale ir no īsta zelta. Dizains ir izdedzināts uz īpaši pasūtītiem, augstvērtīga sastāva vācu porcelāna šķīvjiem, bet uzraksti izpildīti projektu vienojošajā fontā “Cīrulis Bold”.

Jau septembra beigās iecerēts laist klajā nākošo darbu. Šobrīd visi dizaineri ir apzināti un devuši savu piekrišanu dalībai projektā. Noslēgumā ir paredzēta izstāde, kurā darbi būs apskatāmi vienkopus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+