Kultūra
Mūzika

Top draisku joku, dziesmu un danču programma “Nerātnā vasaras nakts”0

Foto – Mārtiņš Plūme

Šīsvasaras karstākais un kaislīgākais notikums Latvijas brīvdabas estrādēs būs topošais koncertuzvedums “Nerātnā vasaras nakts” – ar draiskām dziesmām, nerātniem jokiem un temperamentīgiem dančiem vasaras pasākumu apritē atgriežas “Producentu grupa 7”.

Vasaras naktis ir īsas un karstas… Tās nav domātas gulēšanai ne veciem, ne jauniem, kad pļavu reibinošā smarža, sienāžu sisināšana un “lakstugaiļu” kaislīgie treļļi liek sirdij apmest kūleni un mīlēt. “Visbiežāk mēs, latvieši, sevi rādām kā rāmu un romantisku dziesmu cienītājus, kas, protams, ir loti skaisti, bet mēs varam būt arī citādi,” saka producents Aigars Dinsbergs. “Ir īstais laiks atvērties dinamiskajam dzīvības spēkam, kas mīt mūsos un tas pārpārēm sastopams gan draiskajās latvju dainās un ticējumos, gan jestrajās 80-to gadu joku dziesmās.”

Jauniestudētajā muzikālajā uzvedumā dzīvā orķestra pavadījumā skanēs savulaik populāri joku hīti no R. Paula, I. Vīgnera daiļrades, dziesmas no “Ornamenta”, E. Liepiņa repertuāra un tautasdziesmu apdares, bet to caurvīs nerātnās latvju dainas, ticējumi un apdziedāšanās. Savukārt dančos varēs iesaistīties arī skatītāji.

Ar lielu azartu un degsmi darbu uzsākuši uzveduma dalībnieki – aktieri Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Kārlis Reijers, dziedātāji Anmary, Atis Auzāns, Rūta Dūduma, dejotāji un Nerātnais orķestris. Koncertuzveduma režisors – Valdis Pavlovskis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece – Ilze Kaša, muzikālais aranžētājs – Atis Auzāns.

“Nerātnās vasaras nakts” pirmizrāde notiks 29. jūnijā Tukumā, Durbes estrādē, pēc tam – 30. jūnijā Alūksnē, Pilssalas estrādē, 6. jūlijā Limbažu estrādē, 19. jūlijā Saldū, Kalnsētas parka estrādē, 21. jūlijā Jelgavā, Pasta salā, 26. jūlijā Ikšķiles estrādē un 27. jūlijā Kuldīgas estrādē.

LA.lv