×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Top ekspozīcija par 1896. gada latviešu etnogrāfisko izstādi

Foto: LNVMFoto: LNVM

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) gatavo izstādi “Versija – latvieši: 1896. gada latviešu etnogrāfiskā izstāde”, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Tā top, lai sabiedrībai stāstītu un atgādinātu par etnogrāfisko izstādi, kas norisinājās 19. gadsimta beigās, kā arī nacionālās identitātes, kultūras un vēsturiskās atmiņas jautājumus.

LNVM speciālisti informēja, ka pirms 120 gadiem rīkotā izstāde kļuva par pirmo un lielāko latviešu tautas un tās vēstures, kultūras un sasniegumu reprezentācijas pasākumu 19. gadsimta beigās, un tai esot tiesības atrasties līdzās citām nācijām vēstures un valodas vērtībās, nacionālās kultūras sasniegumu, saimniecisko centienu ziņā.

Vietā starp tagadējo Kronvalda bulvāri un pilsētas kanālu, no Krišjāņa Valdemāra līdz Miķeļa ielai, apmēram vienu hektāru lielā laukumā uzbūvēja astoņus pagaidu paviljonus, izveidoja koku, krūmu un ziedu apstādījumus, ierīkoja mauriņus, uzstādīja elektrisko apgaismojumu. Izstādē atspoguļoja plašu latviešu kultūrvēsturiskās dzīves panorāmu: astoņpadsmit nodaļās bija izstādīti vairāk nekā astoņi tūkstoši eksponātu no malu malām – tie kā dāvinājumi bija atsūtīti uz Rīgu. Varēja aplūkot un iepazīt latviešu apdzīvoto apgabalu etnogrāfiskās un vēsturiskās kartes, statistikas un antropoloģiskās ziņas par latviešiem, latviešu tradicionālo apģērbu un rotas lietas, liecības par latviešu valodu, izglītību, literatūru, mūziku, teātri un mākslu, priekšmetus, kas raksturoja latviešu saimniecisko darbību – lauksaimniecību, zvejniecību, biškopību, mājrūpniecību un kuģniecību.

Veltījumu vērienīgajaia izstādei paredzēts atklāt 26.oktobrī izstāžu zālēs Brīvības bulvārī 32.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+