×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Top filma par Baltijas ceļu. Masu skatos Cēsu pusē aicina piedalīties ikvienu

Foto - LETAFoto - LETA

Izstāde "Baltijas ceļš - akcija brīvības vārdā".

Sestdien, 20.augustā, Cēsu apkaimē notiks leģendārā Baltijas ceļa fragmenta rekonstrukcija topošās filmas “Paradīze 89” vajadzībām, un visi interesenti laipni aicināti piedalīties filmēšanā kā masu skatu dalībnieki, vēsta Latvijas Nacionālais kino centrs.

Baltijas ceļa epizodes tiks filmētas ceļa posmā no Cēsīm uz Valmieru (P20), Bušu gravā. Filmēšanas grupa lūdz piedalīties visus, kas vēlas vēlreiz vai arī pirmoreiz pieredzēt 1989. gada augusta notikumus un atkārtoti piedzīvot atmodas laika patriotiskās sajūtas.

Jau kopš jūlija sākuma vienu no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” uzņem jaunā režisore Madara Dišlere – tā būs gandrīz autobiogrāfiska filma visai ģimenei, mazas meitenes pieaugšanas stāsts Latvijai vēsturiski nozīmīgajā Atmodas laikā. Deviņus gadus vecā Paula nolemj viena pati doties uz Baltijas ceļu un izglābt Latviju.

Masu skatu dalībnieku ierašanās noteikta no plkst. 11 līdz 13, bet filmēšana no 13 līdz 17.
Var piedalīties visi – sievietes, vīrieši un bērni dažādos vecumos, bet jāsaģerbjas ’80.gadu drēbēs vai stilā, taču var ģērbties arī neitrālos toņos, piemēram, pelēkā, bēšīgā, brūnā apģērbā.

Baltijas ceļš bija miermīlīga politiska akcija, kas notika 1989.gada 23.augustā, kad aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 km garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+