×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Top filma par Māru Ķimeli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālā Kino centra organizētā 4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” uz ekrāniem nonāks režisores Kristas Burānes dokumentālā filma “Māra”, portālam LA.lv pavēstīja filmas līdzproducente Amanda Boka.

Filma seko līdzi režisores Māras Ķimeles dzīvei – attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē.

Kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem Māra iestudē F. Dostojevska romāna “Noziegums un sods” dramatizējumu, kopā ar dēlu Pēteri izspēlē mazas un lielas ģimenes drāmas, kopā ar vecomammu Annu Lācis kļūst par režisori, kopā ar Latvijas talantīgākajiem scenogrāfiem piecdesmit gadu laikā rada Latvijas teātra vēsturē nozīmīgas izrādes. Dažādi laiki, telpas un cilvēki savijas stāstā par mākslinieces drosmi, spēku un ievainojamību.

“Filmā kopā ar Māru Ķimeli un viņai tuviem cilvēkiem mēs pētījām drosmes un kaislības tēmu, kas nepieciešamas, nojaucot robežas starp mākslu un dzīvi,” stāsta režisore. “Ja var tā teikt – filma ir par totālu teātri un patiesību tajā. Trauslu un mīlestības pilnu. (..) Cik nu bija manos spēkos, veidojot filmu centos ievērot tos principus un uzstādījumus, kurus Māra aktieriem definēja izrādes tapšanas procesā. Tāds arī bija viens no maniem mērķiem – nevis censties pastāstīt par Māru un viņas izrādēm, bet veidot filmu, izmantojot viņas kā režisores darba principus. Un otrs – nepalikt dokumentālu faktu robežās, bet iet tālāk iztēles laukos, savienojot dažādus laikus un telpas vienā tagadnes punktā.”

Filmā līdzās Mārai Ķimelei piedalās Toms Auniņš, scenogrāfi Andris Freibergs, Ilmārs Blumbergs, Viktors Jansons un Aija Zariņa, kā arī Jaunā Rīgas teātra aktieri Guna Zariņa, Andris Keišs, Edgars Samītis, Jana Čivžele un Varis Pinķis.

Filmas radošajā komandā viens no labākajiem Latvijas operatoriem Valdis Celmiņš, starptautisku atzinību guvusī animācijas režisore un filmas māksliniece Anete Melece tandēmā ar talantīgo animatoru Tomu Burānu, precīzi jūtošais un teātrim daudz rakstošais komponists Jēkabs Nīmanis, rotaļīgais skaņu mākslinieks Maksims Šenteļevs. Filmas aizkadrā runā un dzied Anta Eņģele.

Filmā izmantotas Māras Brašmanes, Irēnas Junkeres, Laimoņa Stīpnieka, Ginta Māldera fotogrāfijas. Filma producēta studijā “Nomadi”, tās producenti – Mārtiņš Eihe, Krista Burāne un Amanda Boka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+