×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Top jauna DVD sērija – “Rakstnieks tuvplānā”

foto - Letafoto - Leta

Apgāds “Zvaigzne ABC” sadarbībā ar filmu studiju “Deviņi” sāk izdot jaunu DVD sēriju – dokumentālo ciklu “Rakstnieks tuvplānā”, aģentūrai BNS pavēstīja apgāda Reklāmas un mārketinga daļas pārstāve Vineta Tropiņa.

Šie materiāli portretē Latvijas 20. un 21.gadsimta rakstniecības spilgtākos pārstāvjus, kuru stāstījumā atklājas ne tikai pašu rakstnieku personība, bet arī attiecīgā laikmeta iezīmes.

DVD būs noderīgi darbam literatūras stundās skolā un lekcijās augstākajās mācību iestādēs, kā arī ikvienam literatūras interesentam, norādīja apgādā.

Cikla idejas autore un režisore ir Ināra Kolmane, lielāko daļu rakstnieku līdzintervējuši rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis un rakstniece Nora Ikstena. Atsevišķu materiālu sagatavošanā iesaistījušies arī citi literatūras un kultūras speciālisti.

Katra materiāla pamatā ir trīsdaļīga struktūra: “Es” – rakstnieka stāstījums par sevi, lietas un vide ap viņu, “Es un literatūra” – kā un kāda literatūra ietekmējusi rakstnieku un kā viņš ietekmējis literāro procesu, “Es un laiks” – kā pēdējā desmitgade ietekmējusi rakstnieku, ko viņš pats ir vai nav izdarījis ar laiku un cilvēkiem.

Pirmās pie skatītājiem nonāks DVD formāta intervijas ar dzejnieku Imantu Ziedoni un rakstnieku un literatūrkritiķi Gunti Bereli. Sagatavošanā ir cikla nākamie materiāli – intervijas ar Zigmundu Skujiņu, Regīnu Ezeru, Māru Zālīti un Knutu Skujenieku (attēlā). Kopumā ciklā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu daudzu gadu laikā jau ir uzfilmētas 30 Latvijas rakstniecības un kultūras spilgtākās personības.

Dokumentālā cikla “Rakstnieks tuvplānā” atvēršanas svētki notiks 4.jūnijā apgāda “Zvaigzne ABC” prezentāciju zālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+