×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

Top jaunais īres likums: īrnieku varēs izlikt bez tiesas un divu mēnešu laikā (38)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu, kurš izīrētājam dotu lielākas tiesības izlikt īrnieku no dzīvokļa ātrāk un vienkāršāk nekā pašlaik, visticamāk, skatīs 13.Saeima, kuru ievēlēs šī gada 6.oktobrī.

Tas tapa skaidrs pēc šonedēļ notikušās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdes, kurā deputāti diezgan ilgi nevarēja izlemt, ko iesākt ar šo sabiedrībā ļoti pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kuru valdība iesniegusi tai kopā grozījumiem likumā “Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā”.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis centās pārliecināt deputātus, ka jaunais likums esot vajadzīgs, lai, pirmkārt, veicinātu jaunu īres dzīvokļu celtniecību, kas pēdējos gados Latvijā esot panīkusi. Īres namus neatmaksājas būvēt, tāpēc ka īrnieku izlikšana pašlaik var notikt tikai ar tiesas spriedumu, uz ko jāgaida gadiem ilgi. Kamēr ilgst tiesa, izīrētājiem jācieš zaudējumi. Tāpēc atšķirībā no pašlaik spēkā esošā likuma “Par dzīvojamo telpu īri” jaunajā likumprojektā paredzēti vairāki gadījumi, kad īrnieku varēs izlikt bez tiesas un divu mēnešu laikā.

Ar Zemesgrāmatā reģistrētiem līgumiem bezstrīdus kārtībā varēs izlikt parādniekus un tādus, kuriem beidzies īres līguma termiņš. Nopērkot īres dzīvokļu namu, jaunajam īpašniekam vairs nebūs saistoši ar īrniekiem agrāk noslēgtie, Zemesgrāmatā nereģistrētie īres līgumi. Tādējādi arī no viņiem jaunais īpašnieks varēs atbrīvoties bez tiesas. Pieņemot šo likumu, kas cita starpā uzliek pienākumu visus īres līgumus reģistrēt Zemesgrāmatā, otrkārt, tas piespiedīs visus izīrētājus maksāt valstij nodokļus, ko pašlaik izīrētāju lielākā daļa nedara.

Komisijas deputātiem vislielākās bažas bija par denacionalizēto namu īrniekiem, kuriem savulaik īres tiesības, noslēdzot beztermiņa līgumus, savulaik bija piešķīrusi valsts. Komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs gribēja uzzināt, cik pavisam ir ģimeņu, kuri dzīvo denacionalizētajos namos un kurus varētu skart jaunie īres noteikumi.

Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta direktors Mārtiņš Auders atzina, ka precīzi viņu skaitu nevarot nosaukt. Bet pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm šādu mājsaimniecību skaits neesot lielāks par 1500. Toties pēc denacionalizēto namu īrnieku tiesību biedrības “Ausma” aplēsēm valstī ir aptuveni 20 000 šādu ģimeņu vai 60 000 cilvēku, pieņemot, ka vienā ģimenē ir trīs cilvēki.

Kā apgalvo Ekonomikas ministrijas pārstāvji, izlikšana bez tiesas sākotnēji gan skartu tikai tos īrniekus, kuri būs noslēguši īres līgumus pēc tam, kas likums būs stājies spēkā. Ar pārējiem īrniekiem, kamēr ar viņiem noslēgtie īres līgumi nebūs reģistrēti Zemesgrāmatā, par īrnieku izlikšanu izīrētājiem būs jātiesājas. Denacionalizēto namu īrniekiem likumprojektā paredz pārejas laiku – tiklīdz likums stājies spēkā, divu gadu laikā viņiem būtu jāvienojas ar izīrētājiem par citiem īres līgumu noteikumiem. Savukārt piecu gadu laikā īres līgumi jāreģistrē Zemesgrāmatā.

Deputāti pauda šaubas arī par to, vai valsts atbalstīs denacionalizēto namu īrniekus, kuri pēc jaunajiem līgumiem vairs nespēs samaksāt par īri un kuriem parādu dēļ draud izlikšana bez tiesas. Kā zināms, no valsts budžeta naudu tā dēvētajiem pārcelšanās pabalstiem vairs nepiešķir kopš 2009.gada. Ja teju desmit gadus valdība par to nav parūpējusies, vai ir lielas cerības, ka pēc jaunā likuma pieņemšanas to uzreiz piešķirs.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji apgalvo, ka valdība apsolījusi piešķirt 3,5 miljonus eiro pabalstiem, ja izīrētājs pieprasītu atbrīvot īrētās telpas. Par to esot gatavs valdības protokollēmums. Tomēr nav skaidrs, vai arī šo summu pietiek, ja Ekonomikas ministrijā joprojām nezina, cik pavisam ir to īrnieku, kuriem šis pabalsts būtu nepieciešams.

Rīgas pašvaldībā vēsta, ka 2018.gada 1.janvārī no denacionalizētām mājām bija reģistrētas 335 ģimenes, kuras vēlas saņemt šos pabalstus. Ģimenei, kas tiek izlikta no īres dzīvokļa, pēc pašlaik spēkā esošā likuma paredz maksāt 3600 eiro un vēl 4300 eiro par katru ģimenes locekli. Pārējām ģimenēm, kuras atbrīvo īres dzīvokli labprātīgi– 14 300 eiro, paredzot vēl 4300 eiro par katru ģimenes locekli.

Deputātu komisijā izskanēja priekšlikums Ekonomikas ministrijā sagatavoto likumprojektu sadalīt divās daļās, pirmajā atstājot īres noteikumus, kas veicina īres namu būvniecību, pret ko nevienam iebildumu nebija. Savukārt otro daļu veltīt denacionalizēto namu īrnieku problēmu risinājumam. Tomēr ar balsu vairākumu deputāti nolēma virzīt likumprojektu apstiprināšanai pirmajā lasījumā, nosakot priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam līdz šī gada 1.oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Vai tas nav “zalo” un sarkano cekistu plans atbrivot dzives vietu saviem cekistu “investoriem” ?

 2. Jauki – īrnieki beidzot sapratīs , ka dzīvoklis viņiem nepieder .

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Kas bija Saeimā, dodiet ziņu, kāds bija lēmums un vai ir protokols? Kas tajā ralsstīts – vai tas nav sagrozīts, jo runāt runāja vienu, bet protokolā neteri raksta tā kā vajag.

  Lūdz, uzrakstiet, kuri deputāti piedalījās komisijas sēdē un kā viņi balsoja. Labi esot uzvedies, pareizi pārtāvis no Juridiskās komisijas. Kā viņam uzvārds?

 5. NA - čekistu lolojums? Atbildēt

  Saeimas komisijā par “Dzīvojamo telpu īri piedalījās deputāte Janīna Kursīte no Nacionālās Apvienības (NA). Viņa uzstājās komisijā pret denacionalizētajiem īrniekiem, ka nevajag tos atdalīt, par ko lēma komisija. Pirms balsošanas Kursīte -Pakule pēķšņi izgāja no sēdes, kopā izgāja , vārdu nezinu, arī viens jauns cilvēks. Kas viņš bija, labi nesaskatīju. Pēc laba laika atgriezās, liekas abi, ar nelielu starplaiku. Tātad bija izgājusi konsultēties, kā virzīt represiju likumprojektu. Šādu likumprojektu sabiedriskās oranizācijas prasīja atdot Ek. ministrijai atpakaļ kā brāķi. Nek\ā. Pakule un vēl viens otrs panāca, ka likumprojektu virza uz 1.lasījumu, gan priek\šlikumus jāiesniedz ne vēlāk kā nedēļu pirmds vēlēšanām.

  Vai Janīna Kursīte – Pakule nav no čekas maisa, ka rīkojās komisijā pret tautu, par lielu daļu nabagu represiju uzsākšaanu. Tā via citādi, man liekas, ka NA ir čekistu izveidota kaitnieciska partija.

  Kauns par deputāti Pakuli-Kursīti – folkloriste, latviešus meklētāja Sibīrijā un rīkojas čekistiski.

  “Noteikti vajag publicēt čekas maisus” vai Kursīt ir, nav čekiste.

 6. 1. Nr: 1260/Lp12 Dzīvojamo telpu īres likums

  Iesniegts Prezidijs Nodošana komis. 1. lasījums
  Datums 11.05.2018 14.05.2018 17.05.2018
  Rezultāts Nod. kom.
  Dok. nr. 4922, 4922A 5089
  Termiņš
  Saeimas sēdes dokumenti:
  Atbildīgā komisija: Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

  Sēdes datums Komisijas lēmums
  Uz 1.lasījumu
  13.06.2018 Atbalstīt likumprojektu
  Plānotais priekšlikumu termiņš: 01.10.2018
  Plānotais referents: Tutins Jānis

  Iesniedzēji: Ministru kabinets

 7. Vai likumprojelktu nodod 1. lasījumam? Ziņo, ka to nodos 1. lasōijumam tikai pēc 1.oktobra.

 8. Ja, teiksim Rīgas dome nosaka, ka mazturīgais ir 330 EUT un sniegs pazemojošo “palīdzību”, kuru nevuens neprasa, vienīgi kā kompensāciju.

  Kā sa;nem ienākumus 332 EUR – tas jau turīgai, Par 2 EuR varēs pirkt savu dzīvokli vai īrēt no “mazturīgā” nama īpašnieka par 5 vai 10 EURpar 1 kvm.

  Tātad, parēķiniet, ja mazturīgie ir ar ienākumiem 330 vai rajonos – 130., cik tad kopā pirmsreformas īrnieku ir, kuriem ir ienākumi ar līmeni, kas var sakrāt naudu sava dzīvokļa iegādei vai maksāt cenu, ko nosaka šis likumprojekts – īrnieki apmaksā namīpašniekam visus izdevumus.

  Jau no pirmā skata Ekonomikas ministrijas meli uz vietas, ka īrnieku ir 1500.

  Ja gribētu risināt nopietni, noteiktu – visiem piespiedu īrniekiem izmaksā kompensāciju, kuriem ienākumi ir ZEM 999 EUR viena cilvēka ģimenē vai ģimenei ne mazāk kā 600 EUR katram ģimenes loceklim (1200 – diviem, 1800 trīs cilvēkiem), izbeidzot šajā jomā figurēt ar fiktīvo “MAZNODROŠINĀTO statusu, kas ir ņirgāšanās par cilvēkiem.

  Atbrīvojiet māju īpašniekus no piespiedu īrniekiem un beidziet pilsoņu karu!

 9. Laimonis(pareizāk, NELAIMONIS) Atbildēt

  Kāda reģistrēšana Zemes grāmatā ?!!
  Ja uzdomātā bordeļa īpašnieks nepiekrīt, tad nereģistrē, lai tev būtu kādi beztermiņa līgumi no iepriekšējiem saimniekiem, stāvētu jau gadiem rindā uz valsts, kaut kad pastardienā apsolītajiem dzīvokļiem !!!!!!!
  Noziedznieku “pārvaldītā” “valsts” nogrūdusi savus pienākumus uz īrnieku kupra !!!
  “Izīrētāji”, kuri jau sen nav tie bijušie saimnieki, kuriem īpašumus atdeva atpakaļ, uzskata par vieglāku apriet nabadzībā slīkstošos īrniekus(vairumā ne šarikovus), neviss rīkot piketus un demonstrācijas pie seimas !!!!
  Ne visiem veselība atļauj braukt uz ārzemēm sapelnīties privātmājām – Latvijā, pie prihvatizātoriem, nevar normālai pārtikai nopelnīt, kur vēl savai mājai ++ tūkstošus elektrībai(ar OIK, abonēšanām), gāzei, malkai, ūdensvadam un kanalizācijai, kurus, varbūt, pēc 100 gadiem ievilks !
  Esiet nolādēti, boļševikkapitālisti pie varas !!!!!!!

 10. Ja runājam “Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā”,tad nevajadzētu aizmirst,ka bez daudzdzīvokļu namu īpašniekiem-politiķiem,baņķieriem un LDDK biedriem,ir vēl arī ģimenes māju un dzīvokļu īpašnieki,un atcelt beidzot nekustamā īpašuma nodokli ģimenes vienīgajam īpašumam,ka citās ES valstīs,pašu ES galvaspilsētu- Briseli ieskaitot!

  • Vienā valstī ir vieni likumi, mūsu valstī – citi. Ja īpašums Rīgā par dārgu, tad var pārdot un nopirkt dzīvokli, piemēram, Sedā vai Kārsavā, kur nodokļi mazāki. Ja gribas spēlēt īpašniekus, tad arī nodokļi jāmaksā. Nav vairs sociālisms. Vaimanas un balsu vākšanas “Mana balss” nudien ir nožēlojamas. Valsts lielai daļai šos dzīvokļus uzdāvināja, denacionalizēto māju īrniekiem dzīvokļi jāīrē par nenormālu naudu – arī tie, kuru gadu desmitiem ģimenes centās uzturēt normālā kārtībā.

   • vai tajās lētajās sedās ir darbavietas, kur nopelnīt iztikai ???

    • Ja nevar atļauties dzīvot Rīgā, tad nekas cits kapitālisma apstākļos neatliks. Toties ar garantiju – Sedā būs ļoooti mazi nodokļi. Tieši tā šī valsts rīkojas ar denacionalizēto namu īrniekiem, kuri ne pie kā nav vainīgi. Pie sociālisma Latvijā nevarēja izvēlēties savu dzīvesvietu, toties tagad var. Nekā ciniska, bet, ja nodokļi par lielu, tad jāizvēlas dzīvesvieta atbilstoši katra finansēm. Ar ko gan tie, kuriem valsts dzīvokļus praktiski uzdāvināja, labāki par denacionalizēto namu īrniekiem ? Ne ar ko – visi var draudzīgi dzīvot Sedā, Dagdā utt.

     • vai nu tu esi kremļa trollis, kurš spamo naida uzkurināšanai, vai nu stulbāks par stulbu !

     • Ja tev piederēs dzīvoklis(kuru tu, pašvaldībasprāt, vari spiestā gadījumā pārdot(interesanti, kuram?)), no tevis novilks, pēc pilnas programmas, nodokli, kurš aprēķināts pēc no pirksta izzīstas “kadastra vērtības” !

     • Īres cenas arī ir izzīstas no pirksta un ievērojami pārsniedz apsaimniekošanas izmaksas.

 11. Es nesaprotu, kāpēc visi tik ļoti ieciklējušies uz denac.māju īrniekiem. Lielākais izīrētājs Rīgā un citur ir pašvaldības. Un arī viņas varēs izmest laukā īrniekus. To neviens kkā pat nepiemin…

  • Kāpēc tik rupji? Katram jādzīvo atbilstoši savai rocībai un nav ko vaidēt, ja nodokļi pa lielu.

   • otrgadniek, paliki atkal uz n-to gadu 3.klasītē – tagad visu vasaru spamosi netā ?

    • Saruna jau ir par valsts likumdošanu, kura visai ciniski vienus aplaimoja ar dzīvokļiem, bet citi nez kāpēc nokļuva saimnieka mājās, jo sociālismā Latvijā neviens savu dzīvesvietu neizvēlējās. Ja bija liela vēlēšanās, varēja atdot atpakaļ kādus īpašumus vien tīk, bet bija pietiekami negodīgi, atdodot īpašumus kādreizējo saimnieku pēctečiem n-tajā pakāpē, neizmaksāt kaut jebkādu kompensāciju. Tā kā ar 3. klases kursu nav nekāda sakara.

  • Lielākai daļai, kuri varēja privatizēt savu dzīvokli Pļavniekos, Purciemā, Imantā, praktiski no valsts saņēma kā dāvanu. Denacionalizēto namu īrnieki nevarēja privatizēt neko. Nu un ko visi vaid ? Zeme zem mājas arī kādam pieder un šim cilvēkam arī ir tiesības gūt peļņu no sava īpašuma. Ne Briselē, ne jebkurā citā valstī neviens dzīvokļus par velti neizsniedz.

   • “dāvanu”, lielāko tiesu, saņēma okupanti, kuri tagad, principa pēc, nemaksā ne īri, ne komunālos.
    Latvieši, kā bija, tā palika gadu desmitiem neremontētajos, nodzīvotajos, bijušo saimnieku īpašumos, par kuriem tagad pieprasa īri kā par luksusa villām !

 12. Nezinu kas top, bet Keldisa iela 1 dz 48 dzivokla parads sastada 18 tukstosus eiro un neviens vinus neizliek. luk ta, laikam namu parvalde ir radinieki un likumi pie kaajas

 13. Šai valstij ir vienalga, kur dzīvo tās pavalstnieki. Šī valsts nav priekš tautas. Šī valsts ir priekš budžiem. Šī valsts palēnām, taču neatlaidīgi kļūst par ienaidnieci lielai daļai savu pavalstnieku. Un šai valstij nebūs septiņas dzīvības …

 14. 2 mēnešu izlikšana joprojām ir pārāk ilgi. Jaunajā īres likumā īrnieks joprojām atrodas priviliģētā stāvoklī – līgumu var laust jebkurā laikā, bet izīrētājs tikai likumā noteiktajos noteikumos vai, kad beidzās līguma termiņš.

 15. Ja pareizi saprotu, tad pie mums ir par maz ubagu un bezpajumtnieku.

 16. Tā jau dažas pašvaldībās visas daudzstāvu mājas izdemolētas.Vē lai izliek no dzīvokļiem.Tad būs kā pēc kara.

 17. Ļoti pareizi,sociālisms jau sen ir beidzies.Pietiek.Tas ir saimnieka īpašums nevis īrnieka.Saimnieks diktēs noteikumus savā īpašumā un viss.
  Lai abas puses būtu apmierinātas pastāv -LĪGUMS.

  • Visnadzīgākie īrnieku aprējēji ir tie, kuriem palaimējās nīstās sociālisma valsts iedalītos dzīvokļus privatizēt vai precīzāk – valsts viņiem šos dzīvokļus uzdāvināja. Pašbrīd rodas priekšstats, ka tie denacionalizēto māju īrnieki, kuriem nelaimējās un kuri ir spiesti par tādiem pašiem dzīvokļiem maksāt nenormālu īri, ir vainīgi pie visām valsts un īpašnieku nelaimēm. Pie kam laimīgie īpašnieki birdina asaras par it kā lielo zemes nodokli zem daudzdzīvokļu mājām un strauji aizmirst, ka sen jau pastāv kapitālisms. 🙂

 18. Rīgas dome pārcelšanās pabalsts dod mazturīgiem iedzīvotājiem, nevis visiem, kuri pamet denacionalizēto namu.

  • Mazturīgie varbūt var dabūt pabalstu, bet ne kredītu. Ja nu vienīgi suņu būdas iegādei.

   • Vińi var sańemt vairāk kā pabalstu Atbildēt

    Vińi no pašvaldības var sańemt attiecīgu dzīvokli. Nav ko tēlot žēlabas.

    • Visskaļāk gan vaimanā privātmāju īpašnieki un privatizēto dzīvokļu īpašnieki par zemes un īpašuma nodokļu maksāšanas tēmu un kaut kā žigli aizmirst, ka sociālisms ir sen šajā valstī beidzies.

  • Tie pabalsti faktiski ir “trūkumcietējam” nekustamo īpašumu biznesam. Vai nejauša sakritība, ka tad, kad sāka piešķirt pabalstus, Latvijas mazpilsētās vienistabas dzīvokļa cena pieauga no 4 līdz 13 tūkstošiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+