×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
22. jūlijs, 2017
Drukāt

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Saistībā ar topošo politisko spēku, kurā varētu iesaistīties pieci no “Vienotības” aizgājušie Saeimas deputāti, neoficiāli tiek minēti vairāku bijušo ministru, kā arī atsevišķu zinātnieku vārdi.

Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija. Pagaidām gan oficiāli netiek nosaukti kustības vai topošās partijas dalībnieku vārdi. Tikmēr neoficiāli saistībā ar topošo partiju tiek minēti vairāki bijušie politiķi, kuri it kā varētu iesaistīties šajā kustībā vai partijā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis aģentūrai LETA sacīja, ka bijis uzrunāts, tomēr atteicies, jo nevēlas atgriezties aktīvā politikā un startēt vēlēšanās. Vienlaikus viņš neliegšot padomu iecerēm, kas saistītas ar liberālām, libertāniskām vērtībām. “Būtu gatavs iestāties anarhistu partijā. Varbūt kādreiz pats tādu izveidošu,” teica Ķīlis.

Bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pastāstīja, ka ir piedalījusies kādā sanāksmē par iecerēto kustību, kā arī pazīst cilvēkus, kuri varētu tajā darboties. Tomēr viņa pati neplānojot šajā kustībā iesaistīties.

Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs aģentūrai LETA pastāstīja, ka neplāno iesaistīties aktīvā politikā, bet atbalsta jaundibināmās kustības manifestu, kas lielā mērā rezonējot ar viņa vērtībām un pilsonisko pārliecību.

Bijušais finanšu ministrs Andris Vilks arī neplānojot atgriezties politikā. Vienlaikus viņš pauda gandarījumu, ka “piecinieks” varētu piedalīties jaunas partijas darbā un aizgājis no “Vienotības”, jo tā neesot saglābjama, kamēr tajā strādā Solvita Āboltiņa.

Tikmēr bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pagaidām atturas komentēt savus iespējamos politiskos plānus. Tomēr neoficiāli viņš tiek minēts kā iespējams domubiedrs jaundibināmai kustībai vai partijai.

Tāpat neoficiāli tiek spriests par to, ka “Vienotību” pametusī Ilze Viņķele varētu būt saņēmusi stipendiju mācībām ASV, lai gan viņa pati šo informāciju nekomentē un norāda, ka paziņos, ja būs kas ziņojams.

Kā vēstīts, pieci parlamenta deputāti – Ints Dālderis, Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs – izstājušies no partijas “Vienotība”, bet turpinās darboties “Vienotības” Saeimas frakcijā.

Minētie parlamentārieši iepriekš paziņoja, ka varētu pievienoties kādai jaunai partijai. Viņi pagaidām neatklāj vārdus saviem domubiedriem. Viņķele šonedēļ intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” norādīja, ka deputāti pievienosies jau gada sākumā izveidotai domubiedru grupai, ar kuru plašāka sabiedrība varētu tikt iepazīstināta pēc vairākām nedēļām.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tas tik būs spēks!!

  2. voldemārs kārlis markuss Atbildēt

    Vienotība neko nepateica ko darīs tālāk.Iespējams nolūkā vervēt Minskā piefiksēja Ārlietu ministrijas ,,pediņus,,.Ja iznāca skandāls tad varbūt nevervējās?Vai ārlietu ministrs ,,pediņš,,atbilst valsts drošībai,vai iespējamu pediņu virzienu ņems jaunā daļa vai atstās vecajiem?Pagājušajā Vienotības kongresā Āboltiņas stilā/kā pensionāru piketu/ noauroja HELSINKI 86 GODA VĪRU Juri Kaleriju Vidiņu.Ja Āboliņas kundze taisās uz diplomātiju tā būs diagnoze kāda, spriediet paši ar to arī Vienotību apsveicu.

  3. no šiem jau smird pa gabalu ,no ko viņi atkal lien virsū.

  4. mūsu gaišie prāti, Levits, Kūtrs, un daudzi citi Latvijas patrioti nevar izstrādāt jaunu vēlēšanu sistēmas likumu,lai vienreiz ,šāda brāļošanās sīkās partijās izbeigtos. Mūsu Satversmē ne viens vārds nav minēts par partijām.

  5. Vai kāds no jebkuras partijas ir sev pavaicājis – kāds no manis labums Latvijai, ko es spēšu darīt tautas labā?

  6. Vai Judins un Loskutovs Lindermanu nav uzrunājuši?

  7. Tas nebūs nekāds spēks,tikai atkal parazītu apvienība.

Draugiem Facebook Twitter Google+