×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Top komandas novadu izaugsmei

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas karte.

Vairākās Latvijas augstskolās jau sākusies komandu veidošana konkursam “Radām novadam”. Dažas komandas jau gatavas, taču, tā kā daļa augstskolu tikai februārī atsāk aktīvu darbību un lūgušas mazliet vairāk laika, iespēja pieteikt komandas un izvēlēties novadus turpināsies līdz pat 20. februārim.

Projekta organizatori jau pabijuši vairākās augstskolās, kurās prezentējuši ideju studentiem, mācībspēkiem un izglītības iestāžu vadībai. “No augstskolu vadības jūtama liela atsaucība un pretimnākšana, tāpēc studenti var būt droši, ka viņu veidotās komandas tiks atbalstītas, bet darbība konkursa ietvaros iespēju robežās maksimāli integrēta mācību procesā, lai samazinātu kopējo studiju noslodzi,” informē projekta idejas autors Andris Čeksters.

Konkursa ietvaros studenti dosies uz Latvijas novadiem un reāli centīsies veicināt to izaugsmi un attīstību, vienlaikus cīnoties par vērtīgām naudas balvām. Komandas, kas visveiksmīgāk ieviesīs novados biznesa projektus dzīvē, sadalīs savā starpā kopējo balvu fondu 50 000 eiro. Tā būs reāla iespēja topošajiem speciālistiem pierādīt sevi, augstskolām uzspodrināt savu prestižu un uzplaukt novadiem.

Savu komandu izveidojis un pieteicis dalībai “Radām novadam” arī Rolands Keišs no Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes. Par projektu viņš uzzinājis no fakultātes dekānes. Tā kā tas solās būt ļoti perspektīvs, ilgtspējīgs un jauniešus motivējošs, neesot bijis ilgi jādomā par dalību. Nu Rolands nokomplektējis un pieteicis konkursam 12 cilvēku komandu. No atbildības jauniešiem baiļu nav: “Mācāmies taču par ekonomistiem un uzņēmējiem – jāsāk beidzot kaut ko reāli darīt tajā virzienā. Tas mūs arī visvairāk šajā projektā piesaista – varēsim praktiski darboties, likt pamatus savam biznesam, ja viss izdosies, iegūt arī papildu finansējumu balvās un tam visam klāt arī nest labumu novadam,” stāsta R. Keišs.

Par “Radām novadam” atbalstītāju tagad kļuvusi arī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), kas darbosies kā padomdevējs un konsultants komandām un palīdzēs veiksmīgāk darboties novados. “Ja būs pieteikušās daudz spēcīgu, darboties gribošu komandu, iespējams, tieši LPS mums palīdzēs uzrunāt un piesaistīt konkursam jaunus novadus. Pastāv iespēja, ka LPS līdzdalība projektā sniegs atbalstu arī projekta tālākajos finansējuma piesaistes posmos,” skaidro 
A. Čeksters.

Vairāk par projektu 
www.radamnovadam.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+