×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Top koncerts „Baha 329. dzimšanas diena”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Noslēgusies Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” ideju atlase Johana Sebastiāna Baha skaņdarbu aranžiju pasūtījumiem.

Ideju atlase tika rīkota ar mērķi nokomplektēt koncerta programmu, kas tiks atskaņota 2014. gada 31. martā Lielajā Ģildē un iekļauta Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Koncerta programmas pagaidu nosaukums ir „Baha 329. dzimšanas diena”.
Ideju atlases komisija sastāvēja no trim kompetentiem ekspertiem. Tajā darbojās Mārtiņš Ozoliņš (Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs), Arnolds Klotiņš (mūzikas zinātnieks) un Rolands Kronlaks (komponists, JVLMA docents).
No iesniegtajām idejām tiks realizētas sekojošas:
Lauras Gustovskas ideja par mūsdienīgu Baha „Pasakaljas un fūgas c-moll” versiju, Sabīnes Ķezberes fantāzija par Prelūdiju B-dur no „Labi temperētā klavesīna I”, Viļņa Šmīdberga nodoms aranžēt slaveno Baha Koncertu klavierēm un orķestrim d-moll pūtēju orķestrim bez klavierēm kā koncertžanra darbu, Leona Amoliņa pieteikums „Izaicinājums uz deju”, Valda Zilvera ideja par populārās Tokātas un fūgas d-moll aranžiju ar džeza elementiem un Jēkaba Nīmaņa pieteiktās variācijas par labi zināmo klavierminiatūru Musette no Anna Magdalēnas Bahas Nošu burtnīcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+