×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Top Likteņdārza Lielais kalns (13)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Likteņdārzs.

Sestdien, 8. augustā, Koknesē Likteņdārzā būs plaša sarīkojumu programma un  koncerts – noritēs jau septītā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Visi aicināti aizvest maisiņu zemes un arī ziedot naudu Likteņdārza Lielā kalna izveidei. Tas būs 12,5 metru augsts un atradīsies starp ābeļu aleju un meža daļu, un tā izveidei nepieciešams apmēram 200 tūkstoši kubikmetru zemes. “Kalna dienvidu nogāzē augs jauktu koku mežs; ziemeļu nogāzi veidos ziedu pļava, un uz virsotni vedīs pastaigu taciņa,” stāsta “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Zemes vākšanas akcija Likteņdārza Lielajam kalnam tika sākta jau maijā, kad XI Skolēnu dziesmu un deju svētku mājas lapā tika atvērts burtiņš “Z” ar aicinājumu katram, kas dodas uz svētkiem un Likteņdārzu, atvest saujiņu zemes no savām dzimtajām mājām, novada. V. Auziņa vērtē, ka atsaucība ir bijusi laba, un katra grupa, kas šovasar ieradusies Likteņdārzā, arī ir atvedusi sev līdzi zemi. Noder viss – gan smilts, gan melnzeme, gan citas struktūras zeme. Apmeklētājiem tā jāaizved līdz stāvvietai, kur atrodas zaļš informatīvs plakāts, jāatstāj, un tālāk maisiņus ar zemi īstajā vietā nogādās dārznieks.


Šogad pabeigta Daugavas krastu nostiprināšana gan amfiteātrī, gan vietā, kur atrodas Skatu terase. Turpinās apmeklētāju autostāvvietas izbūve. Likteņdārza Draugu alejā pavisam ir jau ielikti 12 000 bruģakmeņu, un vēl 101 000 bruģakmeņu ir vajadzīgs, tā ka ikviens var ziedot Likteņdārzam, samaksājot par akmeni, kurā tiks iegravēts viņa vārds.

Jau trešo gadu Likteņdārzā notiek laulību ceremonijas, un vidēji sezonā Likteņdārzā apprecas 20 pāri.

Sestdien jau no pulksten 12 Likteņdārzā plānotas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Pulksten 15, piedaloties Aizsardzības ministrijas, Kara muzeja un “Kokneses fonda” pārstāvjiem, tiks atklāta piemiņas vieta latviešu strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienā. Piemiņas vietas autors ir tēlnieks Ojārs Feldbergs. Pēcpusdienā Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas pašvaldību atbalstu tiks turpināta arī Ozolu godasardzes izveide. Ozolus, iemūžinot politiski represēto piemiņu, stādīs Carnikavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Rojas, Talsu, Salaspils un Stopiņu novada pašvaldības kopā ar savu novadu politiski represētajiem. Līdz ar to kopumā Ozolu godasardzē būs iestādīti jau 37 ozoli no 39 paredzētajiem.

LTV1 stundu pirms “Panorāmas” rādīs Raimonda Paula, Latvijas Radio bigbenda un solistes Kristīnes Prauliņas martā notikušā koncerta ierakstu, bet pēc “Panorāmas” būs tiešraides koncerts no Likteņdārza. Skatītājus priecēs grupa “Iļģi”, Jānis Lūsēns un “Promenāde”, Kārlis Kazāks, Goran Gora, “Sus Dungo”, koris “Juventus” un citi mākslinieki un kolektīvi. Klātienē ieeja uz koncertu – maisiņš zemes Lielajam kalnam un zvans pa ziedojumu tālruni – 90006381 (maksa par zvanu 1,42 EUR).

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ir zināms, ka uz to ļaunumdārzu brauc pat bijušo čekistu atvases, kas tagad dzīvo labklājībā, piesavinājušies savu čekistpapuču apšauto un izsūtīto cilvēku īpašumus. Čekistam vai tā atvasei nav un nevar būt nekas svēts – baznīcā tāds dēmons neies, tāpēc brauc izpirkt savus grēkus uz ļaunumdārzu. Jūs, represētie, kas apmeklējat to vietu, ņemiet vērā, ka jums blakus tur var stāvēt jūsu pašu izsūtītāju un mocītāju atvases!

 2. Jau iepriekš atvainojos visiem Likteņdārza mīlētājiem, apjūsmotājiem un ziedotājiem par manu skeptisko viedokli! Nesaskatu šajā projektā neko daudz vairāk par kārtējo politprojektu un manipulēšanu ar sabiedrības romantiski noskaņoto daļu. Itin kā Latvijā vairs nebūtu nesakoptu un autentisku vietu, kuru atjaunošanai koncentrēt spēkus! Paraugieties kaut vai uz puspamestajiem Latvijas mazpilsētu muižu kompleksiem, kur tagad valda nabadzība un tukšums… Šķiest sabiedrības naudu iluzoram pasākumam, kuram gals nav redzams un pastāvīgi rodas jaunas problēmas (krastu stiprināšana un tml.) ir bezgaumīgi, kamēr trūkst sadzīves prasībām atbilstošu veco ļaužu pansionātu vai bērnu namu. Vai pat dzīvnieku patversmju, jā, tieši tā! Un, ja patiesība patiešām tāda, ka šī balagāna dēļ izpostīja kapus – nu ko, katra tauta pati izvēlas savu likteni un likteņdārzu.

 3. Ļoti skaists dārzs un labas idejas. Ar ģimeni 2 reizes gadā iebraucām un novērtējam. Soliņus nevajag, var apsēsties zālītē. Burvīgi koncerti. PALDIES! Jēkabpiliete .

 4. pagaidām jau uz likteņdārzu var tikt tikai mašinizētie,soliņus noteikti vajag,betvietas un arhitekta izvēle apšaubāma,savā dārzā neviens kociņus tā nestādītu,un sākotnējipie katra kociņa bija zīmītes,ks un kad stādījis,tik nebija padomāts,ka lietū šie uzraksti izdzisis,varbūt pēc paaudzēm arī kas būs,patreiz skaistumu nejūt

 5. Visnepieciešamākie ir soliņi Likteņdārzā, lai var pasēdēt ar skatu uz Daugavu. Tas būtu pirmais darbs, kam vākt ziedojumus.

 6. Alberts, turpinājums Atbildēt

  Otra kļūda Likteņdārzā ir nopietnāka. Iznīcināta (pārcelta uz citu vietu) vietējā kapsēta, kas agrāk atradās Daugavas krastā. Tas nu nepavisam nav smuki, izskatās kā padomju laiku gājiens -Kaut kādi štrunta vietējie kapi traucē dižajam memoriālam? Nošķūrēsim tos nafig!
  Un trešā lieta, par kuru laikam sāp sirds visiem dārzkopjiem. Likteņdārza parkā skaistie, labi koptie reto koku stādi sastādīti daudzkārt par biezu. Stāsta, ka notiks dabīgā atlase… Cilvēkiem, kuri izjūt augus, ir sāpīgi redzēt, ka drīz kociņi mocīsies un lēnām aizies bojā. Tas būtu tāpat kā radīt 10 bērnus un pēc tam mierīgi noskatīties, ka 7 nomirst no bada… Pragmatiskāk domājot, tas ir nesaimnieciski un izšķērdīgi – par lielu naudu nopirkt 5 vai 10 reizes vairāk koku stādu, nekā parkam faktiski vajadzīgs. Padomju laikā tieši tā rīkojās celtniecībā. Atveda autokravu ķieģeļu ar pašizgāzēju, izgāza būvlaukumā, puse saplīsa. Nu i čto? Vēl pietiekami daudz pāri palika. Un tagad ar šādām metodēm mēs veidojam Likteņdārzu…

  • Kapu lieta tur tiešām ir tāda dīvaina. Kad ar ģimeni tur bijām, arī par to ļoti brīnījāmies.
   Fiansējuma ziņā ar kokiem tas nekas nav, jo naudu par to maksā cilvēki, kas grib savu kociņu tur… tādēļ arī droši vien ir tik cieši – vairāk koku, vairāk naudas… Ir mazliet skumji ar to visu, bet neko darīt… kāda daļa no tā nav arī tik slikta un jācer vien, ka ar laiku tas kaut cik sakarīgi izveidosies… pašlaik ir kā ir.

 7. Likteņdārza ideja ir laba, ja jau sabiedrība to tik ļoti atbalsta. Taču, apskatot Likteņdārzu, redzēju dažas kļūdas. Pirmkārt, pusloka veida grāvī, kas apliec saliņu, nav ūdens plūsmas, jo grāvis pa vidu aizdambēts ar uzbērumu, pa kuru iet ceļš. J auzbēruma veitā būtu tiltiņš, ūdens brīvi tecētu. Tagad veidojas ar aļģēm auzaugusi stāvoša ūdens plančka.

 8. Nav ko teikt- latviešu likteņdārzs,kura projektu izstrādājis japānis! Stulbums,nekas vairāk.

 9. Es gan atzīstu, ka likteņdārzam ir JĀBŪT! Tas iesāktais darbs jāturpina. Katrs savu tuvinieku mēs pieminam kā un kur vēlamies, bet šeit būs piemiņas vieta un galvenais būs nākošajām paaudzēm vēsturiska atceres vieta. Var jau nemaksāt par bruģakmeni vai kociņu , bet atnest saujiņu zemi vai laukakmeni no savas dzīves vietas, to var katrs. Ja nevar pats aizvest var palūgt kaimiņu, radu vai draugu.
  Latvijas ļaudis būsim vienoti, nesen mēs tā sev solījām!

 10. zinu 80 gadīgu tantuku, kurš rīt uz turieni stieps kapu smilti no dzīves laikā nenovērtētā, katordznieka – cietumnieka, tikai 90.g. sākumā politiski represētā vīra kapa… Galvenais jau laikam ir akcija – ziedojums, ka vienalga kāda zeme, smilts vai grants tiek sanesta!!! Štrunts par enerģētikām, kapu kultūras paražām – kapu smiltīm jābūt kapos, ne Likteņdārzā, kur ikdienā strādā un strādās, uz pasākumiem pulcēsies, savu jauno dzīvi (laulību) sāks dzīvi cilvēki!

 11. Naudas kāsēji!

  • tieši tā! apskati mājas lapu: gribi piedalīties bruģēšanā – bruģakmens, 1gb. – 10 eiro; iepriekš saskaņots stādāmkociņš -70 eiro. Man, manai ģimenei ar savu maciņu, kaut tēvs u vectēvs pieder politiski represētajiem tur nav ko darīt, atvainojos, noziedot. Braucu uz kapiem pie viņiem un pieminu tur vai mājās viņu datumos pie svecītes, bez izrādīšanās un skaļiem vārdiem, žestiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+