×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Top muzikāla izrāde “Žanna d’Arka” (1)

Laura Vīksnes fotoLaura Vīksnes foto

Latvijas Jaunatnes teātris jau 6. martā skatītājus gaidīs uz savu otro šī gada pirmizrādi – muzikālo stāstu par Žannu d’Arku, portālam LA.lv pastāstīja producents Juris Millers.

Producents norāda – šis ir Latvijas teātra vēsturē unikāls iestudējums: “Mūzika un dziesmas, ko sarakstīja Zigmars Liepiņš un Jānis Jurkāns, ir tapušas vēl tālajā 1979. gadā, kad toreizējā Latvijas Dramas teātrī režisora Valda Lūriņa vadībā tika iestudēta izrāde “Žanna d’Arka”. Diemžēl, iestudējums līdz skatītājiem tā arī nenokļuva – padomju cenzūra to aizliedza, uzskatot, ka dziesmās ir pārāk daudz “pretvalstisku” tekstu, kurus Padomju Latvijas skatītājiem nebūtu vēlams dzirdēt.”

Millers stāsta, ka izrādes jauniestudējums top Jaunatnes teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Ivara Lūša vadībā, bet radošajā komandā strādā arī tērpu mākslinieks Dāvids, scenogrāfs Kristaps Skulte un muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns.

“Man ir īpašs prieks, ka jauniestudējumā piedalās divi kādreizējā Jaunatnes teātra aktieri – Ivars Brakovskis un Rūdolfs Plēpis, kā arī virkne spožu dažādu Latvijas teātru aktieru – Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Dainis Porgants un citi,” stāsta Ivars Lūsis. Galvenajā – Žannas d’Arkas lomā redzēsim dziedātāju Gintu Krievkalni, kura pērn spoži debitēja muzikālajā izrādē “Eslingena”.

Šajā sezonā izrāde “Žanna d’Arka” uz Jaunatnes teātra skatuves koncertzālē “Rīga” būs redzama 6. martā, 20. aprīlī, kā arī 5. un 14. maijā, bet biļetes uz izrādēm ir nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ļoti ”aktuāla ” tēma,tikai neticas ,ka vidējais latvietis no truša pārvērtīsies par lauvu

Draugiem Facebook Twitter Google+