×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Top nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas tehniskais projekts

eka_1

Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi martā nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas tehniskā projekta izstrādi, lai augusta otrajā pusē izsludinātu iepirkuma procedūru par tās būvniecību, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

Plānots, ka jaunā saimniecības ēka atradīsies blakus iepriekšējai būvei. Veikti nepieciešamie topogrāfiskie un ģeoloģiskie uzmērījumi, izstrādāts nama skiču projekts. Līdztekus notiek darbs pie tehniskā projekta elektrības strāvas palielināšanai un pieslēguma vietas izveidei.

“Attīstot jaunās ēkas ieceri, lielu uzmanību pievērsām, lai tā nodrošinātu ne tikai Līgatnes dabas taku saimnieciskās funkcijas, bet būtu ar papildus pievienoto vērtību – kalpotu arī sabiedrībai un taku apmeklētājiem. Rezultātā izdevies panākt, ka dzīvnieku barības sagatavošanas ēka vienlaikus būs skatu platforma, no kurienes Līgatnes dabas taku apmeklētāji varēs vērot stirnu voljeru. Iecerēts, ka ēkas darbības nodrošināšanai tiks izmantota arī saules enerģija. Tuvākajās nedēļās Dabas aizsardzības pārvalde plāno izsludināt būvniecības konkursu, jo jaunā ēka jāuzbūvē līdz gada beigām,” sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Savukārt Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange pastāstīja, ka, lai nodrošinātu dzīvniekiem nepieciešamības barības sagatavošanu, pašlaik virtuve ierīkota mobilajā moduļveida mājiņā, kur arī izvietotas saldētavas un ledusskapji, kas pagaidām aizgūti no vietējiem medību kolektīviem u.tml. Taču tuvākajā laikā plānots iepirkt nepieciešamo sadzīves tehniku pastāvīgai lietošanai. Savukārt barības glabātuve ierīkota šogad atjaunotajā klētī turpat Līgatnes dabas taku teritorijā.

“Par valsts piešķirto finansējumu jau esam iegādājušies darbarīkus un instrumentus, kas gāja zudība martā notikušajā ugunsgrēkā. Tāpat iegādāts sadegušais inventārs dzīvnieku ķeršanai u.c. nepieciešamas lietas,” informējaLange.

Jau ziņots, ka 2015. gada 12. maijā Ministru kabinets Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (turpmāk – VARAM) piešķīra 203,65 tūkstošus, lai segtu 2015. gada 14. martā nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas atjaunošanas izdevumus.

Kopējā summā iekļautas arī steidzami nepieciešamā aprīkojuma, jaunās ēkas projektēšanas, būvuzraudzības un autoruzraudzības, tās iekārtojuma un inventāra, kā arī strāvas stiprinājuma palielināšanas un pieslēguma izveidošanas izmaksas.

Līdz ugunsnelaimei Līgatnes dabas takās dzīvnieku barošanas nodrošināšanai bija atsevišķa ēka, kurā notika barības sagatavošana un uzglabāšana, kā arī daļēji tika glabāti instrumenti un darbarīki. Ugunsgrēkā ēka pilnībā nodega, iznīcinot dzīvnieku barības rezerves, tās uzglabāšanai izmantojamos profesionālos ledusskapjus un saldētavas, nerūsējošā tērauda galdus un elektroniskos svarus. Tāpat uguns iznīcināja dažādus instrumentus un darbarīkus, dzīvnieku ķeršanas un pārvietošanas inventāru, kā arī rezerves akumulatorus elektrisko ganu darbības nodrošināšanai enerģijas pārrāvuma gadījumā. Tika bojāts pie ēkas esošais elektrības sadales skapis, tādējādi bez elektroapgādes atstājot Līgatnes dabas taku otru saimniecības ēku ar darbnīcām un dabas izglītības centru “Pauguri”.

Līgatnes dabas takas šogad atzīmē 40. pastāvēšanas gada dienu. Tās mērķtiecīgi veidotas kopš 1975. gada, mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām plašā teritorijā, kas maksimāli pietuvināta dzīvnieku dabiskajiem dzīves apstākļiem. Līgatnes dabas takās tiek īstenots nozīmīgs sabiedrības izglītošanas darbs par dabas daudzveidības un dabas aizsardzības jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+